Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Kāpēc nemainās “Bonus-malus” klase?

J
jautā:
08. martā, 2017
Mārtiņš

Jau vairākus gadus man nemainīgi ir 15. “Bonus malus” klase, avārijas nav bijušas. OCTA apdrošināšana ir ne mazāk kā 300 dienas gadā, tomēr neviens nemaina “Bonus malus” klasi uz 16. un 17. Ko darīt? Kur vērsties? Kāpēc visu laiku ir jāpārmaksā?

A
atbild:
09. martā, 2017

Aprēķinot “Bonus-malus” klasi, tiek ņemta vērā transportlīdzekļa īpašnieka apdrošināšanas vēsture par pēdējiem 11 gadiem. Katru gadu no vēstures tiek dzēsts viens vecākais periods un tā vietā nāk jaunākais. Lai periodu varētu ieskaitīt, tajā ir jābūt vismaz 275 apdrošinātām dienām un nedrīkst būt ceļu satiksmes negadījumi. Iemesls, kādēļ klase nemainās, varētu būt tāds, ka kādā no 11 periodiem ir bijis ceļu satiksmes negadījums vai nav bijis pietiekams apdrošināšanas dienu skaits. Apskatīt savu apdrošināšanas vēsturi var šeit.