Uztura līguma izmaksas

J
jautā:
10. oktobrī, 2016
Līga Borisenoka

Cik, kam un par ko ir jāmaksā par uztura līguma sastādīšanu? Ne radiniece vēlas atstāt manā īpašumā nekustamo mantu par uztura līdzekļiem. Vai līgumu sastādīt varam paši? Un notārs tikai apstiprina.

A
atbild:
11. oktobrī, 2016
Laura Studente
LV portālam

Uztura līguma reģistrācijai aprēķina valsts nodevu no summas, kas ir lielāka - nekustamā īpašuma kadastrālais novērtējums vai arī summa, kas iegūta, gada maksājumu summu reizinot ar 10. Ja starp līdzējiem nepastāv radniecība, no šīs summas maksājami 2%, bet, ja līgums slēgts ar bērniem, laulātajiem, vecākiem, mazbērniem, mazmazbērniem vai vecvecākiem, – 0,5%.

Uztura līgumu vispareizāk ir slēgt pie zvērināta notāra kā notariālo aktu. Tas ir visdrošākais no apliecinājumiem, jo, apliecinot līgumu, zvērināts notārs noskaidros uztura ņēmēja un uztura devēja gribu un to ietvers līgumā. Zvērināts notārs nedarbojas kādas puses interesēs, jo viņš ir neitrāla persona, kura palīdz abām pusēm.

Vairāk informācijas pievienotajos rakstos!