Lasīšanai: 1 minūte

Māsa var prasīt izmaksāt mantojuma daļu

J
jautā:
28. jūlijā, 2016
Velta

Vectēvs (atraitnis) man uzdāvināja savu vienīgo īpašumu - mežu. Vai mana māsa var apstrīdēt mantojumu vectēva nāves gadījumā? Esmu dzirdējusi, ka dāvinājumus šādos gadījumos neatraidāmie mantinieki var apstrīdēt. Mazmeita skaitās neatraidāmais mantinieks?

A
atbild:
03. augustā, 2016
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Dāvinātāja nāves gadījumā, ja tas nav atstājis citu mantojumu, neatraidāmie mantinieki no apdāvinātā ir tiesīgi izprasīt (lūgt izmaksāt) savu daļu. Šādas mantinieku tiesības paredz Civillikuma 1922. pants, tajā teikts: „Ja dāvinājums izdarīts tādā apmērā, ka dāvinātāja neatņemamās daļas tiesīgajiem neatliek pat viņu neatņemamās daļas (422. un turpm. p.), tad viņi var prasīt no apdāvinātā, lai izdod viņiem šīs daļas.”

Saskaņā ar Civillikuma 423. pantu arī mazmeita ir neatraidāmais mantinieks.