DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Parlamentārā sekretāre Dace Melbārde piedalīsies Ārlietu padomes sanāksmē un ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē

Pirmdien, 2024. gada 18. novembrī, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Dace Melbārde piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomē Briselē, Beļģijā.

ES Ārlietu padomes fokusā – Krievijas agresijas karš pret Ukrainu un turpmākie ES soļi Ukrainas atbalstam. Videoformātā ES ārlietu ministrus uzrunās Ukrainas ārlietu ministrs Andrijs Sibiha (Andrii Sybiha) un informēs par aktuālo situāciju valstī. Otrdien, 19. novembrī, apritēs 1000 dienas, kopš 2022. gada 24. februārī Krievija sāka agresijas karu Ukrainā.

Ministri pārrunās arī situāciju saistībā ar Gruzijā 26. oktobrī notikušajām Parlamenta vēlēšanām. Sanāksmē paredzēta diskusija arī par situāciju Tuvajos Austrumos un Āfrikas raga valstīs (Somālijā, Etiopijā, Eritrejā un Džibuti). Ministri apmainīsies ar viedokļiem par ES un ASV sadarbību pēc 5. novembrī ASV notikušajām vēlēšanām.  

Par ES Ārlietu padomi

ES Ārlietu padomē izskata jautājumus, kas saistīti ar ārējo darbību, tostarp kopējo ārējo un drošības politiku, Eiropas drošības un aizsardzības politiku, ārējo tirdzniecību un attīstības sadarbību. Padomes galvenais uzdevums ir nodrošināt ES ārējās darbības vienotību, konsekvenci un efektivitāti.

Otrdien, 19. novembrī, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Dace Melbārde piedalīsies ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē, Beļģijā. 

Tajā dalībvalstu pārstāvji sagatavos 19. un 20. decembra Eiropadomes sanāksmes darbakārtību. Tāpat sanāksmē tiks sniegta informācija par tiesiskuma situāciju četrās dalībvalstīs – Austrijā, Maltā, Nīderlandē un Polijā. Sanāksmē pārrunās arī aktuālo situāciju Ungārijā saistībā ar ES vērtībām. Neformālā dalībvalstu pārstāvju diskusijā pārrunās kohēzijas politikas nozīmi ES konkurētspējas veicināšanā.

Par ES Vispārējo lietu padomi

ES Vispārējo lietu padomē izskata jautājumus, kas skar vairāk nekā vienu ES politiku, piemēram, sarunas par ES paplašināšanos, gatavošanos Eiropadomei, ES daudzgadu budžeta izstrādi, kā arī tiesiskuma, institucionālos un administratīvos jautājumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI