DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Tieslietu padome pieņem vairākus ar tiesnešu karjeru saistītus lēmumus

Trešdien, 19. jūnijā, Tieslietu padome rakstveida procesā pieņēma vairākus ar tiesnešu karjeru saistītus lēmumus.

Tieslietu padome noteica, ka tiesnese Zane Actiņa, kura iecelta rajona (pilsētas) tiesas tiesneses amatā ar Latvijas Republikas Saeimas 2024. gada 2. maija lēmumu, amata pienākumus sāks pildīt Vidzemes rajona tiesā Madonā ar 2024. gada 3. septembri. Savukārt tiesnesis Matīss Vingris, kurš iecelts rajona (pilsētas) tiesas tiesneša amatā ar Latvijas Republikas Saeimas 2024. gada 23. maija lēmumu, amata pienākumus sāks pildīt Rīgas pilsētas tiesā.

Tieslietu padome lēma tiesnesi Anitu Grīnbergu pārcelt no Vidzemes rajona tiesas Limbažos uz Vidzemes rajona tiesu Valmierā ar 2024. gada 8. jūliju. Savukārt tiesnesis Lauris Šņepsts tiek pārcelts no Vidzemes rajona tiesas Cēsīs uz Vidzemes rajona tiesu Valmierā ar 2024. gada 1. augustu.

Papildu informācija:

Pamatojoties uz Saeimas lēmumu par tiesneša iecelšanu rajona (pilsētas) tiesas tiesneša amatā, Tieslietu padome nosaka konkrētu rajona (pilsētas) tiesu vai tās tiesu namu ar attiecīgu tiesneša amata pienākumu izpildes vietu tiesas darbības teritorijas ietvaros.

Saskaņā ar likumu „Par tiesu varu” Tieslietu padomes funkcijās ietilpst lemt par tiesneša pārcelšanu uz citu tiesneša amata pienākumu izpildes vietu tiesas darbības teritorijas ietvaros, ja tiesnesis devis savu piekrišanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI