DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Lietuvā pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām; PVD atgādina par biodrošību 

Lietuvā, Paņevežas apgabalā, nekomerciālā cūku novietnē ar trim cūkām, konstatēts šogad pirmais Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojums.  

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Latvijas cūku turētājiem atgādina – lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas ar ĀCM un neizbēgamas to likvidēšanas, ir stingri jāievēro biodrošība. 

Mājas cūkas un tām paredzētā barība nedrīkst nonākt kontaktā ar savvaļas dzīvniekiem. Tas nozīmē, ka mājas cūkas nedrīkst laist ārā un tās nekādā gadījumā nedrīkst barot ar zaļbarību, piemēram, piemājas dārzos pļautu zāli, pārtikas produktu pārpalikumiem un citiem termiski neapstrādātiem augu izcelsmes produktiem.  

Tāpat nedrīkst lietot pakaišus, kuriem varētu būt piekļuvuši savvaļas dzīvnieki.  

Lai vīrusu novietnē neienestu ar apaviem, pie ieejas cūku novietnē tie ir jānomaina un jādezinficē. Ja cūkas izskatās neveselas, nekavējoties jāizsauc veterinārārsts. 

Atgādinām, ka šogad Latvijā ACM konstatēts jau 601 meža cūkai un prognozējams, ka inficēto meža cūku skaits turpinās pieaugt tikpat strauji kā līdz šim. Tas nozīmē arī lielāku apdraudējumu mājas cūkām. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI