DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

KNAB vērš uzmanību: 7. un 8. jūnijā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta  

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērš uzmanību, ka šodien un rīt, kas ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu diena, priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izplatīšana publiskajā telpā ir aizliegta. Tas nozīmē, ka šajās dienās priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli nedrīkst atrasties preses izdevumos, pilsētvidē un elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Savukārt sociālajos tīklos vai citviet internetā aizliegts izvietot apmaksātu aģitāciju.  

Gan aģitācijas veicēji, tostarp politiskās organizācijas un deputātu kandidāti, gan ar tiem nesaistītās personas šajās dienās nedrīkst izplatīt aģitācijas materiālus pilsētvidē un citviet publiskajā telpā, kā arī aģitēt, izmantojot valsts un pašvaldību sociālo tīklu kontus Tāpat tiem aizliegts dalīt potenciālajiem vēlētājiem dažādus labumus, piemēram, ar partijas simboliku apdrukātu apģērbu.  

Izņēmums ir bezmaksas aģitācija sociālajos tīklos un internetā. Priekšvēlēšanu aģitācijas likums neaizliedz publicēt un dalīties ar bezmaksas saturu vai paust savus politiskos uzskatus sociālajos tīklos un citviet internetā arī vēlēšanu dienā un dienu pirms tās, taču aizliegts veikt apmaksu šo ierakstu popularizēšanai.  

Priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli ir daudzveidīgi – tās var būt reklāmas, intervijas, ieraksti sociālajos tīklos. Ja iedzīvotāji turpmāko divu dienu laikā, kad ir spēkā stingrākie aģitācijas aizliegumi, pilsētvidē, presē un internetā konstatē neatļautu aģitāciju, par to jāziņo KNAB. To iespējams darīt vairākos veidos, tostarp anonīmi, lietotnē “Ziņo KNAB!”, zvanot iestādes uzticības tālrunim 80002070 vai rakstot uz e-pasta adresi pasts@knab.gov.lv 

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām sākās 10. februārī un ilgs līdz vēlēšanu dienai – 8. jūnijam. KNAB līdz priekšvēlēšanu aģitācijas perioda beigām aktīvi seko līdzi politiskās reklāmas izvietošanai preses izdevumos, publiskās vietās un internetā. Tāpat priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzību veic arī citas institūcijas, tostarp Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome uzrauga priekšvēlēšanu aģitāciju elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos un Valsts valodas centrs – valodas lietojumu. Iespējamu Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumu gadījumā KNAB var uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu, kā arī fiziskām un juridiskām personām piemērot naudas sodu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI