DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Izsludināts konkurss “Atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai publiski pieejamos vēsturiski nozīmīgos objektos Valmieras novadā” 

Publicitātes foto

Izsludināts konkurss “Atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai publiski pieejamos vēsturiski nozīmīgos objektos Valmieras novadā” 

Valmieras novada pašvaldība izsludina konkursu “Atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai publiski pieejamos vēsturiski nozīmīgos objektos Valmieras novadā”. Pieteikumu pieņemšanas laiks no 3.- 30. jūnijam. 

Konkursa nolikums apstiprināts Valmieras novada pašvaldības domes sēdē 30. maijā. Nolikums paredz piešķirt finansējumu vēsturiski nozīmīgu objektu, kuri ir sabiedriski pieejami un kuros tiek veikta vai projekta īstenošanas rezultātā tiks uzsākta uzņēmējdarbība, arhitektoniski mākslinieciskajai izpētei, būvprojekta izstrādei, būvdarbiem vai būvamatniecības izstrādājumu restaurācijai. 

Konkursa mērķi: 

  • veicināt uzņēmējdarbības aktivitātes vēsturiski nozīmīgos objektos, lai nodrošinātu to ilgtspējīgu saglabāšanu un atjaunotu vai uzturētu vēsturisko vidi; 
  • atbalstīt jaunievedumus un radošumu, izmantojot vēsturiski nozīmīgus objektus kā platformu uzņēmējdarbības inovācijām; 
  • atbalstīt uzņēmējus, kas ievēro ilgtspējīgas attīstības principus un respektē vides un kultūras vērtības vēsturiski nozīmīgos objektos. 

Vēsturiski nozīmīgi objekti šī konkursa izpratnē ir valsts, reģionālas un vietējas nozīmes kultūras pieminekļi saskaņā ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes sarakstu, kas publicēts tīmekļvietnē: https://mantojums.lv/cultural-objects, kā arī citi objekti, kuriem ir pamatota un atbalsta pretendenta aprakstīta vēsturiska, zinātniska, mākslinieciska vai citāda kultūras vērtība. 

Konkursam iesniegtos pieteikumus vērtēs vērtēšanas komisija, ko veido pašvaldības pārstāvji, nepieciešamības gadījumā pieaicinot neatkarīgus ekspertus. 

Kopējais konkursā atbalstītajiem projektiem piešķirtais pašvaldības finansējuma apmērs 2024. gadā ir 30 000 eiro. Viena projekta maksimālais atbalsta apjoms ir 10 000 eiro, kas saskaņā ar nolikumu jāizlieto vēsturiski nozīmīgā objekta saglabāšanai un uzlabošanai. 

Atbalsta pretendentam, kurš atbilst nolikumā ietvertajām prasībām, projekta atbalsta intensitāte tiek noteikta 80% no attiecināmajām izmaksām. Pašvaldības finansējumu nolikuma ietvaros piešķir kā komercdarbības atbalstu (de minimis), piemērojot Eiropas Komisijas regulas. 

Nolikuma prasībām atbilstoši noformēts un parakstīts konkursa pieteikums jāiesniedz pašvaldībai elektroniskā formātā, nosūtot projekta pieteikumu uz e-pasta adresi pasts@valmierasnovads.lv, vai personīgi pašvaldības klientu apkalpošanas centros, vai pa pastu Valmieras novada pašvaldībai, Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā, LV-4201. 

Konsultācijas pa tālruņiem 26328943 – Attīstības nodaļas vadītāja Inese Bērziņa; 26495997 – vadītājas vietniece Līga Bieziņa. Konkursa nolikums, ietverot pieteikuma veidlapu un atskaites formu, drīzumā pašvaldības tīmekļvietnē valmierasnovads.lv. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI