DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Svetlana Mjakuškina atstāj BVKB vadītājas amatu 

Šā gada 31. maijā pēc pašas vēlēšanās darbu Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) direktores amatā beidz Svetlana Mjakuškina. Ekonomikas ministrs Viktors Valainis ar 2024. gada 1. jūniju uzdevis Būvniecības valsts kontroles biroja direktora vietniecei Kristīnei Upmiņaiuz laiku līdz ierēdņa iecelšanai vakantajā Būvniecības valsts kontroles biroja amatā pildīt, papildus tiešajiem amata pienākumiem, Būvniecības valsts kontroles biroja direktora amata pienākumus. 

Svetlana Mjakuškina BVKV direktores amata pienākumus pilda kopš 2017. gada 1.augusta.  

“Gandrīz septiņu gadu laikā S. Mjakuškinas vadībā BVKB parādījis izcilu sniegumu, sekmīgi īstenojot ne tikai BVKB sākotnēji uzliktās funkcijas, bet arī uzsākot jaunu funkciju izpildi, Latvijā ieviešot pilnībā digitālu būvniecības administrēšanas procesu, digitalizējot vairākus enerģētikas jomas administrēšanas procesus, kā arī īstenojot efektīvu publisko ēku būvniecības uzraudzību. Esmu pārliecināts, ka balstoties uz šiem pamatiem BVKB turpinās attīstīties, rādot efektīvas darbības paraugu citām valsts institūcijām”, uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis. 

Būvniecības jomā S.Mjakuškinas vadībā ir ieviesta jēgpilna publisko būvju būvdarbu un ekspluatācijas uzraudzība, būtiski uzlabojot sabiedrības interešu aizsardzību būvniecības procesā. BVKB direktore ir izveidojusi augsti kvalificētu,  profesionālu un kompetentu komandu, kas ikdienā kontrolē būvdarbu veikšanas procesu sarežģītākajiem būvniecības procesiem - trešās grupas publiskajām būvēm, kā arī tām būvēm, kuru būvniecībai tiek piemērota ietekmes uz vidi novērtējuma procedūra. Tāpat tiek rūpīgi un plānveidīgi kontrolēta šo būvju ekspluatācija, veicinot drošu būvju lietošanu katram sabiedrības loceklim.  

Ņemot vērā BVKB sniegumu un komandas profesionālismu, biroja kompetencē ir nodota tādu būvniecības ieceru izvērtēšana un būvatļaujas izdošana, kas attiecas uz Aizsardzības ministrijas, tās padotības iestādes vai Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām nepieciešamo būvju būvniecību, Iekšlietu ministrijas vai tās padotības iestādes vajadzībām nepieciešamo būvju būvniecību, kas pilnībā vai daļēji tiek veikta valsts robežas joslā, patrulēšanas joslā un robežzīmju uzraudzības joslā, būvju būvniecību Latvijas Republikas iekšējos jūras ūdeņos, teritoriālajā jūrā un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā.  

Pateicoties efektīvai procesu vadībai, BVKB ir attīstījis būvniecības informācijas sistēmu (BIS), izveidojot ērtu un jēgpilnu platformu pilnam būvniecības administratīvajam procesam no būvniecības ierosināšanas līdz būves nodošanai ekspluatācijā. BIS sniedz priekšrocības visiem būvniecības procesa dalībniekiem, kas var ne tikai veikt darbības attālināti no jebkuras vietas, bet arī sekot līdzi būvniecības ieceres saskaņošanas un īstenošanas procesam. BIS ir kļuvis par būvniecības procesā radīto datu un dokumentu krātuvi, kas nodrošina ar nepieciešamo informāciju citas valsts institūcijas, kā arī privātpersonas.  

Savukārt, enerģētikas jomā BVKB 2020.gadā pārņēma un īsā laikā ieviesa efektīvu enerģētikas politikas jomas administrēšanu. Pēdējo trīs gadu laikā nodrošināta enerģētikas politikas jomas administrēšanas digitalizācija, izveidojot Energoresursu informācijas sistēmu (ERIS), kas samazina administratīvo slogu gan nozares pārstāvjiem, gan uzraugošajām iestādēm, vienlaikus nodrošinot ērtāku, efektīvāku un pilnvērtīgāku informācijas apmaiņu un enerģētikas jomas datu uzkrāšanu.  

Šajā laikā BVKB uzticētas vairākas jaunas funkcijas enerģētikas politikas jomā - atļauju izsniegšana elektroenerģijas ražošanas jaudu palielināšanai, atjaunošanai un jaunu elektroenerģijas ražošanas iekārtu ieviešanai; datu apkopošana par komersantu ziņotiem ilgtspējas aprēķiniem ERIS sistēmā. Papildus jāuzsver, ka pērn ERIS tika izstrādāts jauns modulis ilgtspējas apliecinājumu iesniegšanai un siltumnīcefekta gāzu emisiju aprēķinu rīks. 

Tāpat pēdējo gadu laikā BVKB S.Mjakuškinas vadībā īsā laika periodā izstrādāja un īstenoja dažādus ar pamatdarbību tiešā veidā nesaistītus projektus, piemēram, nodrošinot atbalsta energoresursu sadārdzinājuma kompensēšanai administrēšanu, kā arī veicot gaisa kvalitātes mērījumus būvniecībā, kas apliecina iestādes gatavību un spēju operatīvi uzsākt un īstenot jaunu funkciju izpildi. 

Tāpat birojs attīstījis komunikāciju ar sabiedrību, saņemot klientu pozitīvu vērtējumu par regulāri rīkotajiem daudziem informatīvajiem un kompetenci veicinošiem pasākumiem. Vienlaikus Ekonomikas ministrija pauž pateicību BVKB un  S.Mjakuškinai personīgi par ieguldījumu ministrijas iniciatīvas “Dzīvo siltāk” attīstībā, t.sk. pasākumu organizēšanā un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” norisē. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI