DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Ar jaunu konsorciju stiprinās inovācijas pārtikas nozarē 

Publicitātes attēls

Latvijas Biozinātņu un Tehnoloģiju universitāte (LBTU) konsorcijā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) unLatvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) konkursa kārtībā ir kļuvusi par EIT Food pārstāvniecību un EIT Community biedru Latvijā, tādēļ jau 10. maijā plkst. 13.30 pārtikas ekosistēmas dalībnieki un citi interesenti tiek aicināti uz tikšanos LBTU Aulā (Jelgavas pils, Lielā iela 2), kur tiks prezentēti pārstāvniecības plāni un piedāvājums nozarei. EIT Food atbalsta Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT), kas ir neatkarīga ES struktūra. 

"EIT Food ir daļa no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta un ir vadošā Eiropas pārtikas inovāciju iniciatīva, kuras galvenais uzdevums ir rūpēties par ilgtspējīgāku pārtikas aprites sistēmu Eiropā. Dalība šajā iniciatīvā sniegs iespēju Latvijai piesaistīt papildus resursus un veidot jaunas partnerības, lai attīstītu inovatīvus risinājumus pārtikas nozarē," uzsver EIT Food pārstāvniecības Latvijā vadītāja Ilze Laukalēja - Broka. 

Latvijas pārtikas nozare jau daudzu gadu garumā sevi apliecinājusi kā nozīmīgu spēlētāju Latvijas ekonomikā, veidojot līdz pat 20% no kopējā preču eksporta apjoma. Uzņēmēji sadarbībā ar pētniecības iestādēm veic regulārus ieguldījumus dažādu inovāciju izstrādē, lai radītu jaunus un uzlabotu esošos produktus. Šī sadarbība aptver biotehnoloģiju, precīzas fermentācijas tehnoloģijas, uztura bagātinātāju izstrādi un citas jomas. Dalība vienotajā Eiropas pārtikas inovāciju tīklā  EIT Food nodrošinās Latvijai daudz plašākas iespējas kāpināt ieguldījumus pētniecība un attīstības projektos. 

Mūsu mērķis ir stiprināt un attīstīt ekosistēmu, kas veicina inovācijas lauksaimniecības un pārtikas nozarē. Tas ietver izglītības un pētniecības organizāciju, lauksaimniecības un pārtikas uzņēmumu, kā arī citu nozares pārstāvju iesaisti, strādājot tādos virzienos kā pārtikas kvalitāte un ilgtspējīga pārtikas aprite. 

Projekta atklāšanas pasākums "Pārtikas Inovāciju ekosistēma: EIT Food redzējums un iespējas Latvijā"  

Pasākumā būs iespējams iepazīties ar EIT Food darbības principiem un piedāvātajām iespējām. Pasākumā piedalīsies nozares eksperti, uzņēmēji, valdības amatpersonas, EIT Food, universitāšu pārstāvji un citi potenciālie sadarbības partneri. Dalība pasākumā tikai reģistrētiem dalībniekiem. Interesenti aicināti reģistrēties, izmantojot šo saiti. 

Šis pasākums būs sākumpunkts, kas pulcinās kopā industrijas pārstāvjus, zinātniekus un sabiedrību, lai kopīgi iedvesmotu viens otru uz ilgtspējīgāku pārtikas nākotni. 

Pasākuma programma pieejama: https://bit.ly/Pasākuma_Programma 

Par EIT Food 

Ar Eiropas Inovāciju un Tehnoloģiju institūta (EIT), Eiropas Savienības struktūras, atbalstu, mēs ieguldām projektos, organizācijās un cilvēkos, kuri palīdz sasniegt mūsu mērķus veselīgas un ilgtspējīgas pārtikas sistēmas veidošanā. Mēs atklājam inovāciju potenciālu uzņēmumos un universitātēs, veidojam un paātrinām pārtikas un lauksaimniecības jaunuzņēmumu attīstību, lai tie nāktu klajā ar jaunām tehnoloģijām un produktiem. Mēs sniedzam uzņēmējiem un profesionāļiem prasmes, kas nepieciešamas pārtikas sistēmas pārveidošanai, iesaistot patērētājus mūsu darbību centrā, lai veidotu uzticību, savienojot tos ar viņu pārtikas izcelsmi. 

Mēs esam viena no deviņām inovāciju kopienām, ko izveidojis Eiropas Inovāciju un Tehnoloģiju institūts (EIT) - neatkarīga ES struktūra, kas izveidota 2008. gadā, lai veicinātu inovāciju un uzņēmējdarbību visā Eiropā. 

Uzziniet vairāk vietnē www.eitfood.eu vai sekojiet mums sociālajos tīklos: Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube un Instagram. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI