DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: Profesionālās izglītības iespējas Augšdaugavas novadā sniedz būtisku ieguldījumu visa reģiona izaugsmei 

16. aprīlī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē apmeklēja Augšdaugavas novadu. Vizītes laikā Valsts prezidents Skrudalienas pagastā tikās ar Augšdaugavas novada pašvaldības vadību, savukārt Višķu pagastā ar Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrību pārstāvjiem. 

Vizītes ietvaros E. Rinkēvičs apmeklēja Vaboles pamatskolu, kur tikās ar pamatskolas pedagogiem un skolēniem. Tāpat Valsts prezidents apmeklēja Latgales Industriālā tehnikuma Izglītības programmas īstenošanas vietu “Višķi”. Tehnikums 2027. gadā vēlas kļūt par vietu, kur katrs indivīds var iegūt prasmes darbam, lielāku uzmanību pievēršot mācību mobilitātei un darbam ciešā partnerībā ar darba devējiem. 

“Profesionālās izglītības iespējas Augšdaugavas novadā sniedz būtisku ieguldījumu visa reģiona izaugsmei. Klātienē iepazinos ar Latgales industriālā tehnikuma izglītības programmas īstenošanas vietu "Višķi", kur augstvērtīgu profesionālo izglītību iegūst jaunieši no visas Latgales. Iepriecina, ka Augšdaugavas novads ļoti aktīvi strādā, lai skola modernizētos un audzēkņu skaits augtu. Skaistais Augšdaugavas novads ir krāšņa Latvijas dabas pērle ar ļoti lielu izaugsmes potenciālu aktīvā tūrisma un viesmīlības jomā. Tā ir vieta, kur satiekas ne tikai Sēlija un Latgale, bet arī radoši, sirsnīgi un strādīgi Augšdaugavas novada cilvēki. Tieši novada kultūrvēsturiskā daudzveidība, seno tradīciju kopšana un dabas krāšņums ir ļoti labs pamats ārvalstu un pašmāju tūrisma piesaistei. Turklāt jebkurā gadalaikā,” pēc vizītes pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. 

Augšdaugavas novadā Valsts prezidents iepazinās ar Višķu amatnieku ciema darbību, bet no Vasarģelišķu skatu torņa aplūkoja Daugavas lokus. Vizītes noslēgumā Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā Valsts prezidents sniedza interviju Latvijas Radio raidījumam “Latgolys stuņde”. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI