DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. martā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Veselības ministrs ticies ar Ukrainas vēstnieku Latvijā

Publicitātes foto

Veselības ministrs Hosams Abu Meri piektdien, 22. martā, tikās ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Kucevolu (Anatolii Kutsevol), lai pārrunātu medicīniskās palīdzības un atbalsta paplašināšanu Ukrainai. Ministrs apliecināja nākamās palīdzības kravas nosūtīšanu Čerņihivas slimnīcām un turpmāku karavīru ārstēšanu un rehabilitāciju Latvijā. 

Ministrs Hosams Abu Meri informēja, ka ir apzinātas Latvijas slimnīcu iespējas ziedot aprīkojumu Čerņihivas ārstniecības iestādēm, un šobrīd notiek aktīvs darbs, lai slimnīcas pēc iespējas ātrāk saņemtu medicīnisko aprīkojumu - plaušu ventilatorus, dialīzes aparātus, pacientu monitorus, ultrasonogrāfijas aparātus un vēl citas medicīniskās iekārtas un tehnoloģijas.  

Latvijas puse apliecināja, ka Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” turpinās sniegt rehabilitācijas pakalpojumus Ukrainas karavīriem līdzšinējā apjomā. Arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) turpinās  ievainoto Ukrainas karavīru ārstēšanu. Atsaucoties Ukrainas lūgumam, Veselības ministrija apzinās vēl citu slimnīcu iespējas, tajā skaitā ārpus Rīgas, uzņemt ievainotos Ukrainas karavīrus, lai nodrošinātu ārstēšanu un rehabilitāciju lielākam ievainoto skaitam.  

Vēstnieks Anatolijs Kucevols uzsvēra, ka Ukrainas mediķi vēlas turpināt profesionālās pieredzes apmaiņas mācības un braucienus uz Latviju. Kā jau ziņots iepriekš, “Vaivari” no 2022. gada apmāca Ukrainas ārstniecības personas, realizējot Ārlietu ministrijas finansēto projektu par rehabilitācijas programmu ieviešanu pacientiem pēc ekstremitāšu amputācijām. Par to bija liela speciālistu interese, tāpēc pašlaik tiek realizēti vēl divi Ārlietu ministrijas un ASV vēstniecības Ukrainā finansēti projekti, kuros iesaistītas aptuveni 30 Ukrainas ārstniecības iestādes. “Vaivaros” pieredzes apmaiņā līdz šim bijuši vairāk nekā 140 Ukrainas mediķi, turklāt divas speciālistu grupas gaidāmas martā un aprīlī.  

Apzinot iestāžu iespējas un atrisinot praktiskos uzturēšanās jautājumus, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca varētu apmācīt mikroķirurgus, RAKUS varētu dalīties ar teorētiskajām zināšanām par dzīvību glābjošām operācijām, kā arī savā Rehabilitācijas klīnikā nodrošināt praktiskās apmācības akūtās un subakūtās rehabilitācijas laikā fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem (fizioterapeitiem, ergoterapeitiem, audiologopēdiem). RAKUS var nodrošināt arī ārstu individuālās apmācības darba vidē sekundārajā ķirurģijā - apmācības mikroķirurģijā, lēveru tehnikā, nervu rekonstrukcijā, transpozīcijās.  

Kā zināms, Latvija šobrīd strādā pie krīzes pārvaldības stiprināšanas, tajā skaitā Veselības ministrija kopā ar nozari izveidojusi kritisko medikamentu sarakstu, un šobrīd turpinās darbs pie šo zāļu nodrošinājuma. Veidojot sarakstu, ņemta vērā arī Ukrainas pieredze. Tāpēc sarunas laikā pārrunāta veselības ministra vizīte Ukrainā, lai iepazītos ar militāro hospitāļu darbību un šā brīža veselības aprūpes pieejamību un nodrošinājumu Ukrainā kopumā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI