DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RBS Greenhouse programmu absolvē 77 jaunieši

Lai nodrošinātu iespēju ieskatīties studiju procesā un gūtu priekšstatu par modernas un starptautiskas izglītības iespējām Latvijā angļu valodā, vidusskolēni no visas Latvijas tika aicināti piedalīties Rīgas Biznesa skolas kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienības trīs nedēļu programmā “RBS Greenhouse 2024”. Šāda bezmaksas iespēja vidusskolēniem ir jau trešo gadu, un programma kopā pulcē aktīvus, mērķtiecīgus un uzņēmīgus jauniešus. Šogad no 104 pieteikumiem programmā tālāk tika izvirzīti 96 dalībnieki, no kuriem programmu absolvēja 77 jaunieši. Visvairāk pieteikumu programmai bija no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas un Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas. Dalībnieku vidū bija jaunieši no Daugavpils, Cēsīm, Valmieras, Siguldas, Ogres, Madonas, Liepājas un citām pilsētām.

RBS Greenhouse 2024 programmas galveno balvu - stipendiju 100% apmērā studiju maksas apmērā pirmajam gadam - ieguva Ralfs Savielis, Latvijas Zinātņu tālmācības vidusskolas 12. klases skolēns. Četri jaunieši - Aleksandra Pikeringa, Kirills Rubans, Kārlis Pabērzs un Jānis Strauss - ieguva 20% atlaidi savam pirmajam studiju gadam Riga Business School, pārstāvot Rīgas Valsts 1. ģimnāziju, Rīgas 95. vidusskolu, Rīgas Juglas vidusskolu un Tālmācības vidusskolu „Rīgas Komercskola".

Programma jauniešiem ļāva iejusties un izmēģināt starptautiskas un modernas izglītības programmas, kas ir līdzvērtīgas vai pat pārsniedz daļu ārvalstu augstskolu piedāvājumu. Pirmajās divās nedēļās RBS Greenhouse programmas ietvaros skolēni piedalījās lekcijās starptautisku lektoru vadībā, kā arī meistarklasēs no tādu Latvijā vadošo uzņēmumu ekspertiem kā SEB bankas, Peero un Emergn, ekskursijas Tet un Luminor, kā arī citos vērtīgos notikumos. Programmas trešajā nedēļā skolēni strādāja pie tehnoloģiju uzņēmuma Tietoevry izstrādātajiem izaicinājumiem, sacenšoties par stipendiju studijām un citām balvām. Šajā gadā izaicinājumi bija saistīti ar mākslīgā intelekta izmantošanu IT industrijas ilgtspējas un vēl efektīvākas darbības nodrošināšanu. 

Jaunieši, kuri piedalījās RBS Greenhouse programmā, saņēma papildu vērtējuma punktus, kas tiks summēti viņu rezultātiem Riga Business School iestājeksāmenā, tādējādi dodot jauniešiem papildu iespējas nokļūt labāko studentu pulkā un saņemt Riga Business School mācību stipendijas. Riga Business School mērķis ir iedvesmot jauniešus izvēlēties modernu biznesa un tehnoloģiju vadības izglītību līderībai tehnoloģijās balstītā vidē šeit Latvijā.

Klaudio Rivera, Riga Business School direktors: “RBS Greenhouse ir viena no retām iespējām ļoti tuvu praksei redzēt bakalaura programmas ikdienu - pasniedzēji dod ieskatu lekciju formātos, ir iespēja tikties ar dažādu nozaru uzņēmumiem, viesoties viņu telpās, veidot praktiskus projektus un, protams, izdzīvot īstu “lifta runu”, braucot prezentējot sevi vai savu ideju 45 sekunžu laikā Radisson Blu Latvija viesnīcas liftā. Mūsu mērķis ir radīt tādu studiju pieredzi, kas jauniešiem paliek atmiņā uz mūžu.”

RBS Greenhouse programma sadalīta divos virzienos, un vidusskolēniem tiek dota iespēja izvēlēties vienu no abiem virzieniem vai arī apmeklēt lekcijas, darbnīcas no abiem moduļiem, balstoties uz savām interesēm. Virzienā “Biznesa vadība” jauniešus sagaidīja tādas tēmas kā, piemēram, inovācijas, līderība, ideācijas process un prototipēšana. “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” virziens arī iekļāva ar līderību saistītas tēmas, taču šajā virzienā fokuss bija uz IT tēmām - datu analīzi un programmēšanu. Pēc divu nedēļu apmācībām jaunieši ar studentu mentoru atbalstu risināja reālus biznesa izaicinājumus, ar ko saskaras tehnoloģiju uzņēmums Tietoevry.

Programmas noslēgumā jaunieši saņēma veicināšanas balvas no RBS Greenhouse atbalstītājiem. Šī gada RBS Greenhouse programmu atbalstīja Peero, SEB banka, Tet, Luminor, Tietoevry, Radisson Blu Latvija, Dārza limonāde, Ezītis Miglā, Čili pica, 360moments.lv. Programmas informatīvie partneris ir Žurnāls IR.

Publicitātes attēls

RBS ir dibināta 1991. gadā, sadarbojoties RTU, Bufalo universitātei (ASV) un Otavas universitātei (Kanāda). RBS piedāvā mācības angļu valodā MBA programmās, kur studenti iegūst pasaulē atzītu maģistra profesionālo grādu uzņēmumu un organizāciju vadīšanā, un bakalaura programmās, kur iegūst bakalaura grādu starptautisko uzņēmumu vadīšanā vai datorzinātnē un organizāciju tehnoloģijās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI