DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. janvārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Parakstīs līgumu par Liepājas Universitātes iekļaušanos RTU ekosistēmā

Pirmdien, 29. janvārī, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), Liepājas valstspilsētas pašvaldība, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Liepājas Universitāte (LiepU) parakstīs sadarbības līgumu par LiepU iekļaušanos RTU ekosistēmā. Līguma parakstīšana notiks plkst. 10.30 Liepājas Universitātē, Lielajā ielā 14, Senāta sēžu zālē.  

Pasākumā piedalīsies un līgumu parakstīs RTU rektors Tālis Juhna, LiepU rektore Dace Medne, IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Diāna Laipniece un Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Atbilstoši valdības lēmumam LiepU kā atsevišķa struktūrvienība RTU pievienosies 1. martā, tā Kurzemē tiks veidota jauna izglītības ekosistēma, stiprinot inženierzinātņu, augsto tehnoloģiju un inovāciju kapacitāti un tā veicinot reģiona izaugsmi, un vienlaikus tiks saglabātas un attīstītas LiepU raksturīgās humanitārās un sociālās zinātnes. Ņemot vērā LiepU spēcīgo pedagoģijas virzienu, perspektīvā tiks veicināta arī inženierzinātņu pedagoģijas attīstība, piedāvājot risinājumu eksakto un dabaszinātņu skolotāju trūkumam Latvijas skolās.

LiepU arī turpmāk saglabās savu autonomiju, taču konsolidācija ļaus tai kļūt konkurētspējīgākai, efektīvākai, straujāk paaugstināt zinātnisko kapacitāti un nostiprināt savu lomu Kurzemes un visas Latvijas attīstībā.

RTU nodrošinās LiepU studiju nepārtrauktību, turpinās īstenot studiju programmas akreditētajos studiju virzienos, kā arī licencētās vai saskaņotās profesionālās pilnveides izglītības programmas, pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas un profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas. RTU arī pārņems darba tiesiskās attiecības ar studiju programmu īstenošanā iesaistīto augstskolas akadēmisko un vispārējo personālu, saistības, īstenojot vairākus Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu projektus, un nekustamo īpašumu.

RTU ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.

LiepU ir lielākā augstskola Kurzemē, kurā iespējams apgūt sociālās zinātnes un uzņēmējdarbību, humanitārās zinātnes un mākslu, dabas zinātnes, matemātiku un informācijas tehnoloģijas, pedagogu izglītību un izglītības zinātnes, kā arī sociālo labklājību. LiepU mērķis ir būt par Liepājas un Kurzemes izglītības, zinātnes, inovāciju un kultūras attīstības veicinātāju, kas nodrošina konkurētspējīgas, reģiona attīstībai nepieciešamas, valstiski un starptautiski nozīmīgas studijas, īsteno ar studijām saistītu, valstiski un starptautiski atzītu pētniecību un sekmē sabiedrības ilgtspējīgu attīstību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI