DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Speciālo uzdevumu vēstnieks piedalās ANO miera uzturēšanas ministru konferencē Ganā

2023. gada 5. un 6. decembrī Akrā, Ganā, speciālo uzdevumu vēstnieks Ilmārs Breidaks piedalījās Apvienoto Nāciju Organizācijas miera uzturēšanas ministru konferencē.

Šī gada konference koncentrējās uz ilgtspējīga miera veicināšanu, civiliedzīvotāju aizsardzību, stratēģisko komunikāciju un miera uzturētāju drošības un garīgās veselības uzlabošanu. Konferencē piedalījās vairāk nekā 85 valstu un starptautisko organizāciju pārstāvji, un tā pirmo reizi tika organizēta Āfrikas kontinentā. Sanāksmes mērķis ir panākt politisko atbalstu un konkrētas saistības, lai stiprinātu ANO miera uzturēšanas centienus, kas vērsti uz pašreizējo un nākotnes problēmu risināšanu. “Latvija iestājas par nepieciešamību pielāgot ANO miera uzturēšanu atbilstoši starptautiskajai drošības situācijai un jaunu tehnoloģiju attīstībai,” uzrunā pauda I. Breidaks. Tika minēts Latvijas atbalsts ANO miera uzturēšanas centieniem, 2022. gadā darbojoties ANO Miera veidošanas komisijā un regulāri veicot brīvprātīgās iemaksas ANO Miera veidošanas fondā. Kopš 2022. gada Latvija ir ANO Pamiera uzraudzības organizācijas (United Nations Truce Supervision Organization) Jeruzālemē un kopš 2023. gada – ANO miera uzturēšanas misijas Libānā dalībniece (United Nations Interim Force in Lebanon), kurā plānots paplašināt Latvijas dalību.

Nākamā ANO Miera uzturēšanas ministru sanāksme notiks 2025. gadā Vācijā.

Vizītes laikā I. Breidaks tikās ar Ganas ārlietu un reģionālās integrācijas ministri Šērliju Ajorkoru-Botčveju (Shirley Ayorkor Botchwey) un Filipīnu Aizsardzības departamenta aizsardzības sekretāra vietnieku kapacitātes novērtēšanas un attīstības jautājumos Anhelito Dileonu (Angelito M. De Leon). Sarunā ar Ganas ārlietu un reģionālās integrācijas ministri I. Breidaks pauda gatavību turpināt darbu saistībā ar ārlietu ministra E. Rinkēviča 2023. gada aprīļa vizītes laikā pārrunātajiem jautājumiem. Sarunu partneri vienojās turpināt strādāt līgumtiesiskās bāzes stiprināšanā un sadarbības veicināšanā starp IKT nozares uzņēmumiem, lai sekmētu Latvijas un Ganas ekonomiskās attiecības. I. Breidaks pauda bažas par drošības situācijas pasliktināšanos Sāhilā, akcentējot terorisma izplatīšanās riskus plašākā Rietumāfrikas reģionā. Tiekoties ar Filipīnu pārstāvi, tika pārrunāta drošības situācija Eiropā un Indijas un Klusā okeāna reģionā, tostarp atbalsta sniegšana Ukrainai un izaicinājumi Dienvidķīnas jūrā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI