DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Piešķirts finansējums priekšizpētes vizītēm 2023. gada granta projektu konkursā izvēlētajiem projektiem

Ārlietu ministrija ir noslēgusi 2023. gada granta projektu konkursu “Atbalsts priekšizpētes vizīšu finansējumam attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs”.

Konkursā tika iesniegti deviņi pieteikumi, un finansējums tika piešķirts pieciem projektiem. Ārlietu ministrija piešķīra finansējumu biedrībai “Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris” priekšizpētes vizītei Kirgizstānā, SIA “Bulduru Dārzkopības vidusskola” priekšizpētes vizītei Uzbekistānā, Valsts probācijas dienestam priekšizpētes vizītei Ukrainā, VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” priekšizpētes vizītei Uzbekistānā, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” priekšizpētes vizītei Ruandā.

Priekšizpētes vizītēs Latvijas eksperti apzinās faktisko situāciju un vajadzības granta saņēmējvalstīs. “Latvijas informāciju tehnoloģiju klasteris” iepazīsies ar Kirgizstānas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) sektoru un veidos kopprojektu starp Latvijas un Kirgizstānas IKT nozares ekspertiem. SIA “Bulduru Dārzkopības vidusskola” kopā ar Uzbekistānas kolēģiem izstrādās turpmākās sadarbības plānu biotehnoloģiju, urbānās dārzkopības un vertikālās lauksaimniecības attīstības un mācību jomā. Valsts probācijas dienests kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem izvērtēs sniegtos atbalsta pasākumus Ukrainas probācijas sistēmas pilnveidei un atbalstam kara apstākļos. VSIA “Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas” mediķi ar uzbeku kolēģiem plāno vienoties par konkrētiem nākotnes sadarbības virzieniem medicīnas izglītības, pētniecības un veselības politikas jomā, savukārt SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” ir izstrādājis sadarbības projektus lauksaimniecības sektorā Ruandā.

Informācijai

2023. gadā konkursam atvēlētais budžets bija 20 000 eiro. Minimālais granta apmērs vienas priekšizpētes vizītes īstenošanai – 2000 eiro, savukārt maksimālais – 5000 eiro. Lai veicinātu iesniedzēju atbildību par priekšizpētes vizītes rezultātiem, iesniedzēji un sadarbības partneri gan Latvijā, gan saņēmējvalstīs tiek aicināti līdzfinansēt vai piesaistīt trešo personu līdzfinansējumu priekšizpētes vizītes īstenošanai. Ar savu līdzfinansējumu piedalās arī vairāki granta saņēmēji.

Saskaņā ar nolikumu šī gada konkurss ir noslēdzies, un finansējums vairs nav pieejams. Lēmumi par granta piešķiršanu tika pieņemti iesniegumu iesniegšanas secībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI