DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvijas un Gvatemalas ārlietu ministri paraksta ārlietu resoru Saprašanās memorandu

2023. gada 21. septembrī Ņujorkā, ASV, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš tikās ar Gvatemalas ārlietu ministru Mario Adolfo Bukaro Floresu (Mario Adolfo Búcaro Flores).

Tikšanās laikā ministri parakstīja Saprašanās memorandu par divpusējo politisko konsultāciju mehānisma izveidošanu starp Ārlietu ministrijām. Amatpersonas apliecināja gatavību stiprināt divpusējās attiecības, kā arī attīstīt ekonomisko sadarbību, jo īpaši digitālo tehnoloģiju jomā.

Ministri atzina, ka 17. un 18. jūlijā Briselē notikušais trešais ES–Latīņamerikas un Karību valstu kopienas (CELAC) samits sniedzis pozitīvu ieguldījumu reģionu ekonomiskā un politiskā dialoga attīstībā. Ir jāturpina aktivizēt un stiprināt attiecības starp reģioniem visos kopīgo interešu jautājumos.

Sarunas laikā K. Kariņš atzinīgi novērtēja Gvatemalas stingro atbalstu Ukrainai. Abi ministri bija vienisprātis par nepieciešamību turpināt kopīgi strādāt, lai stiprinātu noteikumos balstīto starptautisko sistēmu un kopīgo rīcību miera, drošības un labklājības garantēšanai pasaulē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI