DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU organizē Ginesa rekordu ideju ģenerēšanu

FOTO: RTU

29. septembrī plkst. 12.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) organizēs lielāko prāta vētru pasaulē, kurā studenti ģenerēs jaunas produktu un pakalpojumu idejas. Rekorda dalībnieki, kuri pirmie iesniegs visvairāk kvalitatīvu ideju, ko gada laikā pārvērst jaunuzņēmumos, sacentīsies par 1000 eiro balvu. Naudas balvu saņems arī dalībnieku visaugstāk novērtētā inovatīvā ideja, ko jau īsteno RTU studenti.

Ginesa rekords «Lielākā prāta vētra pasaulē» Eiropā tiks īstenots pirmo reizi – tajā inovāciju treneru vadībā, izmantojot radošuma simulācijas metodes, dalībnieki ģenerēs un reģistrēs inovatīvas idejas. Pasākumam papildu asumu piedos arī dalībnieku savstarpējā sacensība – žūrija izvērtēs pirmos 20 visvairāk kvalitatīvu un inovatīvu ideju iesniegušos rekorda dalībniekus, lai noteiktu, kurš iegūs 1000 eiro lielu naudas balvu.

«Lielākā prāta vētra pasaulē» ir oficiāli pieteikta Ginesa rekorda statusam, un tās uzdevums ir pārsniegt iepriekšējo šāda veida rekordu, kas reģistrēts Indijā, 1202 cilvēkiem piedaloties 45 minūšu garā radošās domāšanas sesijā.  Rekorda sasniegšanu RTU organizē sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kas šobrīd strādā pie Latvijas starptautiskā pozicionējuma missionLatvia. Rekordu atbalsta arī lieldraugi –«Maxima Latvija», «KPMG Baltics», «Rīgas satiksme» un SEB banka.

«Jaunieši ir Latvijas nākotne ikvienā nozarē, arī mazumtirdzniecībā. Ik dienas, gan strādājot ar jaunajiem kolēģiem, gan daloties pieredzē ar mūsu uzņēmuma praktikantiem, mēs redzam, cik ļoti atvērti un gatavi jaunām idejām viņi ir. Domāt ārpus kastes vairs nav nekas īpašs – tā mūsdienu jauniešiem ir darba ikdiena, kas ļauj uzņēmuma procesus celt jaunā līmenī, radīt ģeniālas idejas un risinājumus. Tieši tādēļ esam īpaši priecīgi par iespēju būt klātesošiem Ginesa rekordam, kas ļauj būt radošiem un drosmīgiem, veidojot auglīgu augsni nākotnes darba tirgum,» stāsta «Maxima Latvija» Personāla vadības departamenta direktore Inga Šeninga

Pasākumā klātesošo vērtējumam tiks nodotas arī RTU īstenotās vērienīgās programmas «Studentu inovāciju granti» dalībnieku inovācijas. Apmeklējot inovāciju izstādi, apmeklētājiem būs iespēja balsot par interesantāko ideju, tā nosakot, kurš programmas dalībnieks saņems 1000 eiro lielu balvu. Būs arī iespēja pārbaudīt, kurš ir labāks ideju ģenerētājs – cilvēks vai mākslīgais intelekts, kā arī iesaistīties partneru aktivitātēs un baudīt muzikālus pārsteigumus.

Līdz 26. septembrim interesenti aicināti pieteikties dalībai Ginesa rekorda sasniegšanā, aizpildot anketu – ej.uz/MisijaRekords. Interesenti var piedalīties rekorda uzstādīšanā arī kā brīvprātīgie. Pieteikties – ej.uz/MisijaBrivpratigais.

«Lielākā prāta vētra pasaulē» notiek programmā «RTU Studentu inovāciju granti» (ID Nr. 1.1.1.3/21/A/005) un ir daļa no RTU Inovāciju maratona. 29. septembrī RTU norisināsies arī tīklošanās pasākums zinātniekiem un uzņēmējiem «Matchmaking Breakfest», pirmais Latvijas inovāciju ekosistēmas samits «Innovate 360» un Zinātnieku nakts.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI