DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Vides un klimata apakškomisija aicina rast risinājumus prognozējamai tarifu pārskatīšanai

“Nenoteiktība ir lielākā problēma, gan uzņēmējiem, gan mājsaimniecībām.  Mēs nevaram atļauties tik krasi mainīt tarifus.  “Augstsprieguma tīkls” un “Sadales tīkls” izvēlējās nepiemērotāko brīdi, kad to darīt. Mums ir jārod konkrēti īstermiņa un ilgtermiņa risinājumi, lai šādas situācijās neatkārtotos nākotnē,” otrdien, 12.septembrī, uzsvēra Saeimas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andris Kulbergs.

A.Kulbergs norādīja, ka apakškomisija sēdē vērtēja kopumā 11 priekšlikumus, kā mazināt tarifus gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Apakškomisijas priekšsēdētājs uzsvēra, ka daļa priekšlikumu būtu ieviešama tuvākajā laikā.

Lai mazinātu esošo un iespējamo tarifu pieaugumu mājsaimniecībām, apakškomisija aicināja Klimata un enerģētikas ministriju izstrādāt speciālu aizsargātā lietotāja tarifu un uzlabot šādu mājsaimniecību identifikāciju.

Deputāti sprieda, ka jānodrošina periodiska, savlaicīga tarifu pārskatīšana. Tāpat apakškomisija atkārtoti aicināja pilnveidot tarifu aprēķināšanas metodiku un apsvērt iespēju no tarifa aprēķina izslēgt zudumu daļu, kā arī rosināja diskutēt par iespēju ieviest tīkla tarifu elektroenerģijas ražotājiem.

A.Kulbergs pauda, ka racionāls, ekonomiski pamatots solis būtu arī AS “Sadales tīkls” un AS “Augstsprieguma tīkls” apvienošana, samazinot administratīvās izmaksas.

Deputāti rosināja tīkla operatoriem un atbildīgajām iestādēm, tostarp Klimata un enerģētikas ministrijai, uzlabot savstarpējo koordināciju un veicināt komunikāciju ar sabiedrību, tai skaitā detalizēti informējot par pieslēguma jaudas maiņas iespējām nākotnē.

“Šī situācija apliecina kopējās ilgtermiņa enerģētikas stratēģijas trūkumu,” sacīja A.Kulbergs, aicinot Klimata un enerģētikas ministriju vēl šomēnes iepazīstināt apakškomisiju ar stratēģijas projektu.

Apakškomisija sēdē sprieda elektroenerģijas sadales un pārvades pakalpojumu jauno tarifu ietekmi uz tautsaimniecības attīstību un ilgtspēju. AS "Sadales tīkls" tarifu periods noteikts 4,5 gadiem, savukārt AS "Augstsprieguma tīkls" – 2,5 gadiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI