Lai iepazītos ar detalizētu pamatojumu elektroenerģijas pārvades tarifu paaugstinājumam, tarifu salīdzinājumu starp Baltijas valstīm, iespējamajām izmaiņām to pārskatīšanas politikā un ilgtspējas komponenti šajā tarifā, deputāti šodien uzklausīja atbildīgo institūciju ziņojumus.
“Mēs sagaidām skaidrību par to, kā nepieļaut, ka regulatoram tiek iesniegts tik krass turpmākā tarifa pieaugums, jo pārredzamā nākotnē to ietekmēs gan atslēgšanās no Krievijas un Baltkrievijas elektroapgādes (BREL) tīkla 2025.gadā (arī ieskatot ārkārtas atslēgšanās iespējamību), gan investīcijas starpvalstu vienotā elektroenerģijas tīkla attīstības projektos. Tāpat tarifa izmaiņas ietekmēs zaļās enerģijas ražotāju pieslēgšanās elektroapgādes tīkliem un mūsu elektroenerģijas patērētāju lietošanas paradumu maiņa,” pauda U.Mitrevics.
Iepazīstoties ar situāciju, deputāti lēma aicināt Labklājības ministriju izvērtēt iespēju paplašināt aizsargātā lietoja loku, lai atvieglojumus varētu saņemt arī viena vecāka ģimene un ģimene ar bērniem, kur kāds no apgādātājiem ir ar invaliditāti.
Deputāti arī lēma rosināt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju sniegt priekšlikumus tarifu aprēķināšanas metodikas pilnveidošanai, kā arī nodrošināt, ka iedzīvotājiem tiek sniegta elektroenerģijas pārvades un sadales tarifu prognoze tuvākajiem trim gadiem.
Tāpat komisija aicināja akciju sabiedrības “Sadales tīkli” un “Augstsprieguma tīkls” sagatavot izdevumu samazināšanas un efektivitātes uzlabošanas plānu un iesniegt to atbildīgajai Klimata un enerģētikas ministrijai, kā arī par šiem pasākumiem informēt Ilgtspējīgas attīstības komisiju.