DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. maijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU aicina jaunos sporta talantus veidot duālo karjeru un pieteikties studijām īpašajās budžeta vietās

Līdz 5. jūnijam jaunie sporta talanti, kuri paralēli sportošanai vēlas iegūt augstāko izglītību, ir aicināti pieteikties studijām Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) īpašajās budžeta vietās bakalaura, maģistra un pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmās. 2023./2024. studiju gadā konkursa kārtībā šim nolūkam atvēlētas 25 budžeta vietas sportistiem, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētajā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes mācībās vai studijās.

RTU īpašās budžeta vietas sportistiem piešķir uz visu studiju laiku, ne tikai vienu gadu, līdz ar to sportisti var plānot gan savus nākotnes startus, gan studijas.

Prasības kandidātiem:

  • vismaz piecus gadus konkrēta komandu sporta veida spēlētājs vai Latvijas izlases kandidāts, vai arī Latvijas izlases dalībnieks individuālajos sporta veidos;
  • vidējā gala atzīme – ne zemāka par 7 iepriekšējā izglītības līmenī;
  • aktīva iesaiste atbilstošo sporta federāciju rīkotajās aktivitātēs.

Pretendentiem aizpildīts iesniegums un konkursa nolikumā norādīto dokumentu kopijas jāsūta RTU Sporta centram uz e-pastu sports@rtu.lv, vēstules tematā (subject) obligāti norādot: «Pieteikšanās RTU budžeta vietai sportistiem 2023./2024. studiju gadā». Ja pretendents tiks uzaicināts uz pārrunām, tad pārrunu laikā viņam būs jāuzrāda dokumentu oriģināli.

Pārrunas ar budžeta vietu pretendentiem notiks no 12. līdz 16. jūnijam, un par tām katrs pretendents tiks informēs personīgi. Tāpat personīgi uz pārbaudes treniņiem, kas paredzēti no 6. līdz 9. jūnijam, tiks aicināti pretendenti, kuri nodarbojas ar komandu sporta veidiem. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 5. jūlijā.

Budžeta vietu pretendentiem, kuri vēlēsies studēt programmās «Arhitektūra», «Industriālais dizains» vai «Materiālu tehnoloģija un dizains», no 25. līdz 27. jūlijam būs jākārto iestājpārbaudījums zīmēšanā atbilstoši RTU uzņemšanas noteikumiem.

RTU jau kopš 2015. gada atbalsta Latvijas labākos jaunos sportistus, piedāvājot viņiem studēt budžeta vietās pēc individuāla plāna, lai jaunie talanti varētu sporta treniņus un sacensības savienot ar studijām un tādējādi veidot duālo karjeru. RTU mācās daudzi jaunie sportisti, piemēram, bobslejisti Dāvis Kaufmanis un Lauris Kaufmanis, volejbolisti Patriks Pinka un Roberts Kļaviņš, pludmales volejbolists Artūrs Rinkevičs, paralimpiskā kērlingiste un paukotāja Poļina Rožkova, šķēpmetējs Patriks Gailums, kalnu slēpotāja Liene Bondare.

Pārējiem reflektantiem, kuri šogad vēlas uzsākt studijas RTU, reģistrācija studijām notiks no 14. līdz 24. jūlijam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU