DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. maijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

K. Saulīte: IT sistēmām ir jābūt vienkopus

Šodien, 11. maijā, Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte “Rīta Panorāmas” intervijā uzsvēra, ka, visām vēlēšanu IT sistēmām ir jāatrodas pie viena turētāja. Vakar Ministru prezidents uzdeva Valsts Kancelejas direktoram, VARAM, Satiksmes un Iekšlietu ministriem divu nedēļu laikā rast risinājumu.

“Aiz durvīm jau ir pašvaldību vēlēšanas, tas ir arī kāpēc mēs aktīvi runājām par to, ka ir jārod šie lielie risinājumi valstī, kura būs tā IT aģentūra, kas tad būs šis turētājs” stāstīja K. Saulīte. Pēc savas būtības vispiemērotākās iestādes šī uzdevuma veikšanai ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) un Latvijas valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC), kuras jau tagad iekšienē  attīsta nepieciešamās kompetences. Lai nodrošinātu vēlēšanu IT sistēmu uzturēšanu, abām iestādēm būtu jāpalielina kapacitāte un cilvēku resursi.

Sarunas gan par īstermiņa risinājumu Eiropas Parlamenta vēlēšanām, gan ilgtermiņa risinājumiem notiek. K. Saulīte: “Šo trīs mēnešu laikā, kopš esmu amatā, mums katru nedēļu bijušas sarunas par to, ka ir jāatrod risinājums.” Pašreizējais modulis, kur vēlēšanu IT sistēmas ir sadrumstalotas un atrodas, gan pie CVK, gan Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nav efektīvs un saimnieciski pamatos. Vēlēšanu IT sistēmas ir savstarpēji cieši saistītas, līdz ar to piedāvātie risinājumi ilgtermiņā nevar koncentrēties tikai uz atsevišķām daļām.

Runājot par nākamā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām, K. Saulītes kundze uzsvēra, ka Elektroniskajam tiešsaistes vēlētāju reģistram (ETVR) ir jābūt, lai vēlētājus nepiesaistītu atsevišķiem iecirkņiem un atgriešanos pie iepriekšējā modeļa nevajadzētu izskatīt. “Viens ir tas, ka mēs esam pieraduši pie tā, otrs mēs visi zinām, ka cilvēki ir deklarēti vienā vietā un dzīvo citā,” intervijas laikā uzsvēra K. Saulīte. Šie faktori būtiski ietekmētu tā jau zemo vēlētāju aktivitāti. Šodien arī Saeima pirmajā lasījumā, ar 93 balsīm, atbalstīja grozījumus Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā, paredzot, ka nākamgad vēlēšanās tiks izmantots ETVR.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU