DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Notekūdeņu monitorings uzrāda strauju jauna Covid 19 omikrona izplatības pieaugumu Latvijā

Veicot iknedēļas notekūdeņu monitoringu Latvijā, valsts zinātniskā institūta “BIOR” eksperti novērojuši strauju jaunā Covid-19 omikrona izplatību Latvijas pašvaldībās.

Kā liecina notekūdeņu monitoringa dati, atsevišķās pašvaldībās izplatās jaunais Omikron paveida XBB.1.5. apakšlīnija.  Monitoringa datus apliecina arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija, ka vairāk nekā par 15% pieaudzis Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits.

Kā pauž institūta “BIOR” direktors Aivars Bērziņš, jau vairāk nekā gadu institūts sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un pašvaldībām veic notekūdeņu monitoringu, pielāgojot paraugu ņemšanas biežumu atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī.

“”BIOR” izstrādātā notekūdeņu monitoringa sistēma ļauj prognozēt iespējamus slimības uzliesmojumus un monitorēt vīrusa izplatību. Šobrīd novērojam, ka vīrusa izplatības tendence palielinās. Svarīgi, ja cilvēkam nav saslimšanas simptomu, notekūdeņos tomēr var konstatēt šī vīrusa klātbūtni un izplatību konkrētās pašvaldībās,” uzsver institūta "BIOR" direktors A.Bērziņš.

Informāciju par aktuālajiem monitoringa rezultātiem institūts “BIOR” regulāri sniedz SPKC. Sabiedrība aktuālajiem datiem un vīrusa izplatības dinamikai pašvaldībās var sekot mājas lapā www.bior.lv

Pašvaldības, kurās regulāri tiek veikts notekūdeņu monitorings: Rīgā, Liepājā, Limbažos, Jelgavā, Jūrmalā, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Jēkabpilī, Salaspilī, Tukumā, Daugavpilī, Bauskā, Madonā, Talsos un Saldū.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. Iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

 

 

 

 

 

 Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot 
Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU