DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. septembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Tu vari palīdzēt atrast Eiropas bīstamākos noziedzniekus

Šodien, 28. septembrī, Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) ar Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūras (Europol) atbalstu uzsāk 2022. gada Eiropas Savienībā meklētāko noziedznieku kampaņu. Šogad uzmanība tiek pievērsta organizētās noziedzības grupu dalībniekiem. Tīmekļa vietnē https://eumostwanted.eu/gameover ir apskatāmi 50 organizētu noziedzīgu grupējumu dalībnieku profili. Viņi visi tiek meklēti par dažādiem smagiem Eiropā izdarītiem noziegumiem, tostarp par slepkavībām, cilvēku tirdzniecību, bruņotām laupīšanām, terorismu. Eiropas meklētāko noziedznieku vidū ir arī Latvijas Valsts policijas meklētais Romāns Ivančuks, kurš tiek turēts aizdomās par personu grupā izdarītiem noziegumiem, kas saistīti ar kokaīna nelikumīgu apriti lielā apmērā.

Šā gada kampaņas epicentrā ir organizēto noziedzīgo grupu vadītāji un galvenie līdzdalībnieki. Sarakstā iekļauto noziedznieku vidū ir noziedzīgo grupējumu vadoņi, kuri izdarījuši slepkavības, nonāvējot nevainīgus cilvēkus; narkotiku tirgotāji; cilvēku tirgotāji; vardarbīgi noziedznieki, kas izdara slepkavības vai citas noziedzīgas darbības viņu vārdā veic noziedzīgs grupējums. Tāpat ietvertas personas, kas tiek meklētas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un piesavināšanos. Līdzīgi kā biznesa vidē, noziedzīgā tīkla kodolu veido vadītāji un zemāka līmeņa organizatori. Šo kodolu aptver virkne dalībnieku, kas noziedzīgajā shēmā pilda atbalsta funkciju, vēršoties pie noziedzniekiem, kam šajos tīklos ir galvenās lomas.

Europol izpilddirektore Katrīna de Bolle norāda: “Nekas nevar būt vienkāršāks Eiropas Savienības iedzīvotājiem par dalību šajā kampaņā – viena neliela darbība no jūsu puses un bīstams noziedznieks tiek aizturēts un viņam tiek uzrādīta apsūdzība, pasargājot potenciālos cietušos. Ielūkojieties vietnē un palīdziet mums viņus atrast!”

Eiropā meklētāko noziedznieku vidū – Romāns Ivančuks no Latvijas

1979. gadā dzimušais Romāns Ivančuks ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā kopš 2022. gada marta saistībā ar to, ka viņš atzīts par aizdomās turēto 2019. gadā Latvijā uzsāktā kriminālprocesā par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā un realizāciju lielā apmērā, kas izdarīta personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Maksimālais brīvības atņemšanas soda ilgums par minēto noziedzīgo nodarījumu ir 15 gadi.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka R. Ivančuks saistīts ar kokaīna iegādi Lietuvas teritorijā un realizāciju Latvijā.

R. Ivančukam kriminālprocesā ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, no kā viņš visu šo laiku ir izvairījies. Šobrīd Romāna Ivančuka atrašanās vieta nav zināma.

Tu vari palīdzēt viņus atrast

ENFAST un Europol aicina Eiropas Savienības iedzīvotājus apmeklēt mājaslapu https://eumostwanted.eu/ un aplūkot noziedznieku fotogrāfijas, lai pārliecinātos, vai atpazīstat kādu no viņiem! Kā daļa no kampaņas Eiropā tiks izveidoti murāļi, lai piesaistītu vairāk uzmanības. Pirmais murālis tiks atklāts 28. septembrī Briselē, Beļģijā, lai atzīmētu kampaņas sākšanos. Kampaņā izmantots kāršu namiņa tēls, ņemot vērā, ka atslēgas figūras izņemšana no tā, var nozīmē visas organizētās noziedzīgās grupas sagrāvi. Kampaņa norisināsies arī sociālajos tīklos un tiks izplatīti aicinājumi visās Eiropas Savienības valodās, lai sasniegtu pēc iespējas plašāku auditoriju.

Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņai ir ievērojami panākumi. Šī mājaslapa tika izveidota 2016. gadā un kopš tā laika šajā tīmekļa vietnē ir ievietoti 335 noziedznieku profili. No tiem ir aizturēti 120 noziedznieki, turklāt 43 gadījumos aizturēšana ir tiešā veidā saistīta ar to, ka noziedznieku fotogrāfijas bija ievietotas tīmekļa vietnē. Kopš pagājušā gada kampaņas sākuma 2021. gada decembrī ir veiktas 10 aizturēšanas operācijas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU