Aicināti piedalīties visi, kam ir pieredze, strādājot starptautiskās starpvaldību un nevalstiskās organizācijās dažādās valstīs, neatkarīgi no ranga, administratīvā statusa, specializācijas, mītnes zemes vai pieredzes ilguma. Dalībnieku reģistrācija – līdz 17. jūlijam.
Daudzās pasaules organizācijās nozīmīgos, ietekmīgos amatos un augstas specializācijas jomās strādā Latvijas izcelsmes profesionāļi, kuru zināšanas un pieredze var stiprināt Latvijas valsts pārvaldi un mūsu valsts tēlu starptautiskajā politiskajā arēnā. Gatavību sadarboties regulāri viņi pauduši jau iepriekš – piemēram, gatavojoties Latvijas pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienības padomē, kā arī 2017. gadā Eiropas Latviešu kongresa ietvaros Saeimā notikušajā forumā, ko iniciēja paši.
Pērnvasar notika pirmā tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu un valsts pārvaldes darbiniekiem, kuras laikā starptautisko organizāciju profesionāļi iezīmēja jau konkrētas sadarbības jomas un veidus. Līdz šim no Latvijas puses sadarbība ar diasporas profesionāļiem, kas gatavi dalīties ar savu pieredzi un zināšanām, bijusi visai kampaņveidīga un nav nesusi to ieguvumu Latvijas valsts pārvaldei, ekonomikai un ārpolitikai, kādu varētu dot konsekvents, pārdomāts sadarbības veids. Pagājušā gada tikšanās bija pozitīva pagrieziena punkts.
“Šīgada forums ir signāls, ka Latvijas valsts ir ieinteresēta regulārā sadarbībā un domu apmaiņā ar mūsu pārvaldības profesionāļiem ārvalstīs. Nostiprinot šādu “tīklojumu diplomātiju”, Latvija var mērogot savu kompetenci un tvērumu starptautiski – kas ir jo īpaši svarīgi laikā, kad Latvijai ir eksistenciāli svarīgi ārpolitikas, enerģētikas un citi attīstības uzdevumi nelielu resursu apstākļos. Esam gatavi pastāvīgai domu, ideju, pieredzes, zināšanu apmaiņai, kas stiprinās Latviju,” pauž pērnā gada tikšanās iniciatore, biedrības “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” jeb kustības #esiLV valdes locekle Elīna Pinto, kurai pašai ir gandrīz divdesmit gadu pieredze starptautisko organizāciju dienestā.
Jāpiebilst, ka šis forums vienlīdz interesants un noderīgs būs arī pašiem profesionāļiem, kuri ikdienā strādā katrs savā pasaules malā – īpaša iespēja satikties savā lokā, satikt zināmos kolēģus un iepazīties ar citiem pieredzes apmaiņai un karjeras attīstībai.
- Ieinteresētie dalībnieki lūgti reģistrēties līdz 17. jūlijam, aizpildot anketu šeit
- Forums notiks: 17. augustā Rīgā, Ārlietu ministrijas telpās un Jūrmalā, Valsts prezidenta rezidencē
Foruma misija: Lai attīstītu starptautiski atvērtu un dinamisku valsts pārvaldi, vērtīgu pienesumu var dot Latvijas sadarbība ar starptautiskajās organizācijās strādājošajiem Latvijas izcelsmes profesionāļiem. Nelielas valsts ietekmi nosaka tās prasme veidot “tīklojumu diplomātiju”, piesaistīt neformālu atbalstu, zināšanas un radošo kapitālu. Tā galvenais avots ir Latvijas cilvēki – tostarp pārvaldības jomas profesionāļi gan uz vietas Latvijā, gan plaši pasaulē.
Šāda sadarbības potenciāla tveršanai vēlamies veidot jaunu noturīgu ietvaru. Forums ir iecerēts kā regulārs satikšanās telplaiks – kopdarba jaudas atraisīšanai, virzienu iezīmēšanai, atvērtai domapmaiņai un tīklošanās nostiprināšanai. Arī pašiem dažādās valstīs strādājošajiem starptautisko organizāciju profesionāļiem ir vērtīgi un interesanti satikties, dibināt jaunus kontaktus, apmainīties ar domām un pieredzi.
Foruma mērķauditorija / dalībnieki: esošie un bijušie starptautisko starpvaldību un nevalstisko organizāciju darbinieki un dalībnieki, neatkarīgi no ranga, administratīvā statusa, specializācijas, mītnes zemes, pieredzes ilguma. Dalībnieki nepārstāv oficiāli savu organizāciju, piedalās personiskā kārtā.
“Latvijas sabiedrībai ir būtiski izprast, ka dzīvojam savstarpēji saistītā pasaulē, kur to, kas notiek un notiks Latvijas biznesā, zinātnē, sabiedrībā, ietekmē arī tas, kurā virzienā ies pārējā pasaule, un Latvija nav izolēta, bet ir sazobē ar to. Par Latvijas saistību ar nozīmīgiem starptautiskajiem procesiem Latvijas sabiedrībai vislabāk var izskaidrot latvieši, kas tieši un nepastarpināti darbojas starptautiskajās organizācijās un kuriem ir pavisam konkrēti un visiem saprotami piemēri,” saka E. Pinto. Pagājušā gadā, tiekoties ar Valsts prezidentu, profesionāļi apliecināja gatavību plašāk skaidrot šo starptautisko kontekstu Latvijas sabiedrībai, arī tiekoties ar jauniešiem un mediju telpā.