DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Universitāšu rektori pirms vēlēšanām partiju politiķiem aktualizēs svarīgākos jautājumus augstākajā izglītībā un zinātnē

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, akcentējot aktuālos augstākās izglītības un zinātnes jautājumus, norisināsies sešu Latvijas universitāšu rektoru un sešu populārāko politisko partiju pārstāvju diskusija «6 pret 6». Tā notiks trešdien, 25. maijā, plkst. 15.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Diskusiju organizē Latvijas Universitāšu asociācija (LUA).

Diskusija, pirms vēlēšanām pie viena galda tiekoties visu Latvijas universitāšu vadībai un populārāko politisko partiju līderiem, tiek rīkota, lai iepazīstinātu politiķus ar augstākās izglītības aktuālākajām problēmām, kas būtu jārisina nākamajai Saeimai, kā arī lai uzklausītu partiju redzējumu par konkrētajiem jautājumiem un palīdzētu tām veidot kvalitatīvu programmatisko piedāvājumu izglītības un zinātnes jomā, jo partijas vēl var saturiski papildināt savas priekšvēlēšanu programmas.

Diskusijas sadaļā par augstāko izglītību LUA iecerējusi aktualizēt jautājumu par STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) un dabaszinātņu studentu skaita atbilstību tautsaimniecības vajadzībām. Tāpat tiks apspriests, vai studiju vietas bāzes finansējums atbilst reālajai situācijai, kā arī universitātes no politiķiem gaidīs atbildes par augstākajai izglītībai un zinātnei svarīgu likumu – Zinātnes universitāšu likuma un Augstskolu un zinātniskās darbības likuma – iespējamo virzību.

Savukārt zinātnes sadaļā universitāšu vadība aicinās politiķus atbildēt uz jautājumiem par finansējumu pētniecībai un attīstībai, jo tā apjoms un ekosistēma veicina inovāciju un jaunuzņēmumu radīšanu. Iecerēts arī apspriest jautājumu par atbalstu jaunajiem zinātniekiem, lai veicinātu viņu piesaisti zinātniskajām institūcijām.

Diskusijā piedalīsies RSU rektors Aigars Pētersons, RTU rektors Leonīds Ribickis, Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Latvijas Lauksaimniecības universitātes kanclers Ziedonis Helvigs, Daugavpils Universitātes zinātņu prorektors Arvīds Barševskis un Liepājas Universitātes rektore Dace Markus.

Uz tikšanos ar universitāšu vadību aicinātas pēc reitingu tabulām populārākās partijas. «Jauno Vienotību» (JV) pārstāvēs Arvils Ašeradens, Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) – Viktors Valainis, Nacionālo apvienību (NA) – Ieva Siliņa, «Saskaņu» – Edgars Kucins, «Attīstībai/Par!» – Juris Pūce un «Progresīvos» – Antoņina Ņenaševa.

Uz diskusiju aicināts ikviens interesents, pirms tam aizpildot reģistrācijas anketu – ej.uz/6pret6

Diskusijas tiešraide paredzēta RTU mājaslapā, RTU Facebook lapā un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Šī nebūs pirmā politiķu un universitāšu vadības priekšvēlēšanu diskusija. Pirmā notika 2018. gadā, pirms 13. Saeimas vēlēšanām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI