DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. decembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Svētkus aicina svinēt piesardzīgi, tikai tuvāko cilvēku lokā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Ziemassvētku un Jaungada laiks ir pavisam tuvu, un drīz svētki jau būs ienākuši katrā ģimenē un mājā. Arī šajā svētku laikā aicinām ikvienu būt piesardzīgam un svētkus svinēt tikai pašu tuvāko cilvēku lokā, jo pasauli nepatīkami pārsteidzis Covid-19 vīrusa jaunais omikrona paveids, izplatoties ar daudz lielāku ātrumu un sagādājot raizes veselības aprūpes sistēmām daudzās valstīs.

Vēlēšanos svinēt svētkus nespēj aizēnot ne stihijas, ne kari, ne epidēmijas – arī 2021. gada nogalē. Tādēļ, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, aicinām svinēt svētkus ģimenē, izvairoties no plašu svinību rīkošanas. Privāta pulcēšanās šobrīd ir atļauta līdz 10 personu lielai grupai. Turklāt jāpatur prātā, ka svētki būs drošāki, ja visi, tiekoties klātienē, būs vakcinēti pret Covid-19 un jau saņēmuši balstvakcīnu, ja pienācis laiks to darīt. Ja vakcinēšanās kādu iemeslu dēļ līdz šim atlikta, aicinām uzdāvināt svētkos sev un citiem labu veselību, piesakoties vakcīnai pret Covid-19, tiklīdz iespējams. Svētku laikā mudināsim savus vēl nevakcinētos vecākus, vecvecākus un tuviniekus saņemt poti.

Covid-19 epidemioloģiskās drošības situācija ir apstākļu un nosacījumu kopums, kurā esam pavadījuši jau teju divus gadus, un šie noteikumi nevienam nav sveši. Ministru kabineta 21. decembra lēmums ļaut “zaļajā režīmā” strādāt veikaliem tirdzniecības centros brīvdienās un svētku dienās mazinās pārlieku lielas pulcēšanās un drūzmēšanās risku. Jāatgādina, ka tirdzniecības centru darbībai joprojām spēkā ir strikti drošības pasākumi – sejas masku rūpīga valkāšana, distances ievērošana un Covid-19 sertifikāta uzrādīšana pie ieejas kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Vienlaikus ar 21. decembra lēmumu tika noteikts, ka saimniecisko pakalpojumu sniegšanas un pasākumu organizēšanas darba laika ierobežojums netiek piemērots no 2021. gada 31. decembra plkst. 23:00 līdz 2022. gada 1. janvāra plkst. 6:00. Darba laika ierobežojuma atcelšana Jaungada naktī attiecas uz pakalpojumu sniedzējiem, kuros ir iespējams kontrolēt cilvēku plūsmu un izvietošanos pie galdiņiem, ievērojot noteiktas vispārīgās un specifiskās epidemioloģiskās drošības prasības. Jaungada naktī sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus klātienē drīkstēs sniegt un saņemt tikai personas ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas tiks strikti pārbaudīts.

Ministru kabinets 21. decembrī arī lēma precizēt kārtību, kādā iedzīvotājiem pieejamas reliģiskās darbības vietas. Bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta uzrādīšanas reliģiskās darbības veikšanas vietās vienlaikus varēs atrasties līdz desmit apmeklētājiem, nosakot stingras epidemioloģiskās drošības prasības – katram apmeklētājam nodrošinot vismaz 15m2 no publiski pieejamo telpu platības un FFP2 respiratoru. Pirms ieejas reliģiskās darbības veikšanas vietā reliģiskā organizācija pati nodrošinās katram apmeklētājam FFP2 respiratoru, kas jālieto visā apmeklējuma laikā.

Atgādinām, ka svētku laikā īpaši jādomā par piesardzības pasākumu ievērošanu – sejas masku pareizu valkāšanu publiskās vietās iekštelpās, nedrūzmēšanos un distances ievērošanu, telpu regulāru vēdināšanu, roku higiēnu – kas ir tikpat būtiski kā vakcinācija un revakcinācija, lai veicinātu Latvijas izeju no pandēmijas radītās krīzes.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU