DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. decembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvijas konsulāro amatpersonu attālinātās mācības vīzu jautājumos

No 7. līdz 9. decembrim Ārlietu ministrijā notiks ikgadējās mācības Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs konsulārajām amatpersonām vīzu jautājumos. Mācības tiek organizētas ar Eiropas Savienības Iekšējā drošības fonda finansiālu atbalstu projekta “Konsulāro amatpersonu reģionālo apmācību nodrošināšana par ES vienoto vīzu izsniegšanas politiku, atbilstoši Eiropas Vīzu kodeksa prasībām (2. posms)” ietvaros (Līgums Nr.ĀM/IDF/2020/3).

Tāpat kā pagājušajā gadā mācības noritēs videokonferences veidā un attālināti pulcēs Latvijas pārstāvniecību ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Apvienotajā Karalistē, Austrālijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Ēģiptē, Francijā, Gruzijā, Indijā, Izraēlā, Japānā, Kanādā, Kazahstānā, Ķīnā, Krievijā, Polijā, Turcijā, Ukrainā, Uzbekistānā un Zviedrijā konsulārās amatpersonas. Tā kā šī brīža epidemioloģiskā situācija joprojām liedz mācībām notikt klātienē, konsulārajām amatpersonām tiks nodrošināta iespēja paplašināt profesionālās zināšanas, neizceļojot no rezidences valsts.

Ņemot vērā vīrusa Covid-19 izplatību visā pasaulē un šī iemesla dēļ noteiktos ieceļošanas ierobežojumus un epidemioloģiskās drošības pasākumus, mācību programmā tiks diskutēts par pandēmijas ietekmi uz vīzu izsniegšanas procesu un kopīgas saskaņotas pieejas nodrošināšanu vīzu izsniegšanā. Tiks sniegts ieskats par esošo un turpmāk plānoto sadarbību ar ārpakalpojumu kompānijām, kas darbojas vīzu pieteikumu pieņemšanas jomā.

Mācību programmā tiks iekļautas aktualitātes, kas saistītas ar Šengenas ārējās robežas šķērsošanu, kas ir īpaši būtiski pastiprinātas nelegālās migrācijas spiediena apstākļos, aktualitātes Imigrācijas likuma grozījumos, sniegta informācija par plānotajām izmaiņām Vīzu Informācijas Sistēmas darbībā 2022. gadā, kā arī informācija par autonomās robežas šķērsošanas sistēmas ieviešanas gaitu.

Mācībās kā lektori piedalīsies eksperti no Ārlietu ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts robežsardzes, Valsts drošības dienesta un SIA “Training Lab”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU