DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

VARAM prioritātes 2022. gada budžetā – atbalsts pašvaldību projektu īstenošanai un vides aizsardzības jomas stiprināšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ministru kabinetā šodien apstiprināts vispārējās valdības budžeta plāna projekts 2022. gadam. Papildu finansējumu VARAM paredzējusi ieguldīt pašvaldību aizdevumu un investīciju programmās, plānošanas reģionu un Latgales speciālās ekonomiskā zonas (SEZ) kapacitātes stiprināšanā, kā arī vides aizsardzības jomā.

Ministrs Artūrs Toms Plešs: “Arī nākamgad VARAM atbalstīs pašvaldības, lai tās īstenotu iedzīvotājiem nozīmīgus projektus, kā arī sasniegtu pašvaldību reformas izvirzītos mērķus. Budžeta finansējums paredz gan transporta infrastruktūras sakārtošanu, gan skolu, bērnudārzu un sporta kompleksu renovāciju. Tās ir investīcijas novada konkurētspējas celšanā un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā!”

2022. gadā tiks turpināta valsts budžeta aizdevumu programma pašvaldībām, kas nozīmīga iedzīvotājiem būtisku projektu īstenošanai. Tai nākamajā gadā paredzēts papildu finansējums 70 milj. eiro apmērā. Aizdevumu programmas rezultātā īstenotie projekti veicinās reģionu attīstība, mazinās Covid-19 krīzes radītās sekas, kā arī radīs jaunas darba vietas un saglabās esošās.

Pašvaldību investīciju programma, kurai budžetā paredzēti papildus 30 milj. eiro, ļaus īstenot augstas gatavības pašvaldības projektus un nodrošinās iedzīvotājiem pieejamus un kvalitatīvus valsts un pašvaldību pakalpojumus.

Tāpat atbalsts paredzēts arī Latgales SEZ kapacitātes stiprināšanai, lai palielinātu īstenoto projektu apjomu un turpinātu iesākto labo praksi virzībā uz straujāku reģionālo attīstības atšķirību mazināšanu. Šo mērķu sasniegšanai 2022. gada budžetā atvēlēti 0.9 milj. eiro.

Savukārt ar papildu 2,37 milj. eiro nākamā gada budžetā stiprinās vides aizsardzības jomu. Tiks atbalstītas vides aizsardzības iestādes, kas īsteno gan politikas plānošanas, gan vides aizsardzības kontroles funkcijas, izpētītas vēsturiski piesārņotās vietas un veikta sanācijas uzraudzība. Līdzekļi paredzēti arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra atvērto datu publicēšanai. Papildus ieguldījums vides jomā sekmēs valsts ilgtspējīgu attīstību un stiprinās plānošanas reģionu kapacitāti.

Budžeta likumprojekta paketi paredzēts iesniegt Saeimā 14. oktobrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU