DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks: 2022. gada budžets stiprinās Latvijas drošību un industrijas attīstību

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 12. oktobrī, Ministru kabinets apstiprināja likumprojektus "Par valsts budžetu 2022. gadam” un “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2022., 2023. un 2024. gadam”, kas nākamgad aizsardzības nozarei paredz piešķirt 757, 17 miljonus eiro, sasniedzot 49, 35 miljonu eiro pieaugumu salīdzinājumā ar 2021. gada plānu.

“2022. gada aizsardzības budžets paaugstinās Nacionālo bruņoto spēku un  Zemessardzes kaujas spējas, kā arī sekmēs Latvijas aizsardzības industrijas un  reģionālo attīstību, veicinot ekonomisko izaugsmi. Tāpat aizsardzības budžeta prioritātes būs jauniešu patriotiskā audzināšana un visaptverošas valsts aizsardzības ieviešana,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes kaujas spēju paaugstināšanai un vienību kaujas gatavības celšanai nākamgad plānots attīstīt reģionālo infrastruktūru, palielināt karavīru skaitu, kā arī stiprināt kiberaizsardzības, militārās medicīnas, mobilitātes un nodrošinājuma jomas. Tāpat plānots turpināt pretgaisa aizsardzības, netiešā uguns atbalsta, komandvadības spējas un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes attīstību, kā arī helikopteru ieviešanu bruņojumā.

Nākamgad Latvija arī turpinās dalību starptautiskajās operācijās, NATO ātrās reaģēšanas spēkos, ES Kaujas grupā un Apvienotajos reaģēšanas spēkos, sniedzot ieguldījumu starptautiskajā drošībā. Tāpat Latvija turpinās nodrošināt uzņemošās valsts atbalstu NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai Latvijā, kuras mērķis ir  atturēšana un alianses aizsardzības stiprināšana.

Tāpat 2022. gadā plānots sekmēt Latvijas aizsardzības industrijas, vietējās ražošanas, zinātnes un pētniecības attīstību, radot Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas apstākļiem piemērotus ekipējuma risinājumus un vienlaikus veicinot piegāžu drošību, bruņoto spēku un tautsaimniecības attīstību.

Lai īstenotu jauniešu patriotisko audzināšanu, nākamgad plānots turpināt attīstīt Jaunsardzes kustību un ieviest valsts aizsardzības mācību Latvijas skolās, kā arī nodrošināt jaundibinātās Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas darbību.

2022. gadā aizsardzības nozare arī turpinās visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu, lai paaugstinātu valsts, sabiedrības, kopienas un ikviena iedzīvotāja noturību pret hibrīdo apdraudējumu un sagatavotību jebkurai krīzes situācijai.

Jau ziņots, ka atbilstoši Ministru kabineta lēmumam, sākot ar 2018. gadu valsts aizsardzības budžets paredzēts ne mazāk kā divi procenti no iekšzemes kopprodukta, izpildot NATO ieteikumu dalībvalstīm piešķirt vismaz divus procentus aizsardzības izdevumiem. Šādu aizsardzības nozares budžeta apjomu Latvija ir apņēmusies saglabāt arī turpmākajos gados.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI