DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: paldies latviešu kopienai ASV par Latvijas interešu aizstāvību daudzu gadu desmitu garumā

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

23. septembrī Valsts prezidents Egils Levits tikās ar Detroitas latviešu kopienu, lai augstu novērtētu viņu pašaizliedzīgo darbu latvietības uzturēšanā un Latvijas interešu aizstāvībā daudzu desmitu gadu garumā.

“Darbs, ko jūs un citi latvieši ieguldījāt Latvijas valstiskuma uzturēšanā okupācijas laikā un Latvijas politisko interešu aizstāvībā, vainagojās ar okupācijas neatzīšanas politiku ASV un vēlāk ar Latvijas neatkarības atjaunošanu. Jūs vienmēr esat bijuši enerģiski un efektīvi un, daudz nevelkot garumā lietas, ķērušies pie rīcības un panākuši rezultātu. Jūs esat ne vien palīdzējuši savas latvietības uzturēšanai, bet arī nesavtīgi snieguši atbalstu Latvijai. Izsaku jums lielu pateicību par ieguldītajām pūlēm,” teica Valsts prezidents.

Tāpat E. Levits pateicās latviešu skolām par neatlaidīgo darbu, arī pārvarot COVID-19 pandēmijas ierobežojumus: “Latvijas valstij ir robežas, bet globālai latvietībai to nav, tāpēc darbs, ko vecāki un latviešu skolas velta latvietības uzturēšanai, ir nozīmīgs mūsu identitātei, valodai un kultūrai.”

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU