DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-vide

Ministrs Plešs tiekas ar Google pārstāvjiem

Šodien vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs attālināti tiekas ar tehnoloģiju kompānijas “Google” pārstāvjiem, lai pārrunātu vairākus ar nozari saistītus jautājumus; tostarp progresu virzībā uz valsts digitālo transformāciju un iespējas, ko paver sadarbība starp valsts un privāto sektoru.

Ņemot vērā, ka Eiropas Komisija pasludinājusi šo par digitālo desmitgadi, arī Latvijai līdz 2030. gadam jāveic visaptveroša un iekļaujoša tautsaimniecības digitālā transformācija, kas sevī ietver valsts digitālo resursu centralizāciju un to izmantošanas optimizāciju.

Ministrs Plešs (A/P!): “Līdz šim esam spēruši vairākus būtiskus soļus, lai paātrinātu un sekmētu šo digitālo pāreju, šo digitālo transformāciju, un šobrīd esam ceļā uz valsts informācijas un komunikāciju tehnoloģiju centralizāciju. Piemēram, vēl pirms divām nedēļām ministrija nāca klajā ar digitālo risinājumu būvvaldi, kas nosaka vienotus kritērijus valsts informācijas sistēmu tehniskajiem risinājumiem. Protams, ceļā uz šo ambiciozo, bet vitāli nepieciešamo digitālo pārveidi bez izaicinājumiem neiztikt, tādēļ būtiski arī apzināt veidus, kā valsts var nākt pretī privātajam sektoram un atbalstīt centienus ieviest pozitīvas pārmaiņas. Ar Google pārstāvjiem esam vienojušies vispirms satikties un dalīties pieredzē un, iespējams, sastrādāties nākotnē.”

Pārrunu laikā ministrs Plešs iepazīstinās tikšanās dalībniekus ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) īstenoto digitālo transformāciju un galvenajiem ar to saistītajiem politikas virzieniem, kas skar uzņēmējdarbību, sabiedrību un valsts pārvaldi.

Google pārstāvji informēs ministru un ministrijas ekspertus par Baltijas reģionam būtiskākajām uzņēmuma iniciatīvām, un apspriedes laikā abas puses apzinās potenciālās sadarbības iespējas digitālās transformācijas kontekstā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU