DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Līdzfinansējumu dalībai ārvalstu fondu projektos saņem 8 NVO projekti

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Pixabay

Lai Latvijas nevaldības organizācijas (NVO) varētu piedalīties ārvalstu fondu finansētos projektos, kas vērsti uz sabiedrības labklājības celšanu, Sabiedrības integrācijas fonds 1. aprīlī izsludinājis atklātu projektu pieteikumu konkursu programmā “Līdzfinansējuma programma”. Līdz 2021.gada 24.maijam ir iesniegti un apstiprināti astoņi projektu pieteikumi par kopējo pieprasīto programmas finansējuma summu 124 805,52 EUR.

Atbalstīto projektu tēmas aptver dažādas sabiedrībai būtiskas jautājumus, starp tām – sabiedrības līdzdalības iespējas; pilsoniskās sabiedrības aktivizācija par jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas nākotni, Eiropas Savienības vispārējo darbību un Latvijas ietekmi uz ES lēmumu pieņemšanu; mazaizsargāto grupu neredzamo dzīvju stāsti; starptautiskās aizsardzības saņēmēju integrācijas izvērtēšana; dabas aizsardzība un kopienu māksla. Programmas ietvaros līdzfinansējuma saņēmēju vidū ir biedrība “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”, biedrība “Radošās Idejas”, Ruckas mākslas fonds, biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”, nodibinājums “Fonds Initium”, nodibinājums “Latvijas Dabas fonds” un Sabiedrības Līdzdalības Fonds.

Vairums ārvalstu projektu konkursu prasības nosaka, ka projekta īstenotājiem ir jānodrošina vismaz 10-30% līdzfinansējums no saviem līdzekļiem. Lai iedrošinātu Latvijas NVO ārvalstu fondu apguvē un sekmētu jaunu pakalpojumu attīstību, kā arī mazinātu Covid-19 ietekmi uz nevaldības sektoru, no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” 2021.gadā piešķirti līdzekļi, kas nosegtu līdzfinansējuma daļu.

“Programmas mērķis ir veicināt NVO līdzdalību ārvalstu fondu finansētu projektu īstenošanu, kas vērsti uz starptrautiskajai un mūsu sabiedrībai svarīgu jautājumu identificēšanu un kopīgu risināšanu, tā stiprinot pilsoniskās sabiedrības attīstību, vienlaikus efektīvi veicinot Latvijas ekonomikas un nevaldības sektora atveseļošanos. Pēc mūsu aprēķiniem aptuveni 100 000 EUR līdzfinansējums NVO sektoram gadā nodrošina 1,5 – 4 milj. EUR ārvalstu donoru finansējuma piesaisti,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Sabiedrības integrācijas fonds turpina programmā pieņemt pieteikumus līdz 2021.gada 30.septembrim. Kopējais programmas ietvaros pieejamais finansējums projektu īstenošanai ir 425 000 EUR, un vienam līdzfinansējuma saņēmējam pieejamais maksimālais finansējums programmas ietvaros ir 100 000 EUR. Savukārt pēc līgumu noslēgšanas ar iepriekš minētajām biedrībām, programmas ietvaros pieejams finansējums ir 300 194,48 EUR.

Līdzfinansējums tiek piešķirts NVO projektiem, kuri uzsākti līdz 2021.gadam vai tiks uzsākti 2021.gadā un kuri tiks īstenoti vismaz vienā no šādām jomām: interešu pārstāvība, pilsoniskā līdzdalība un demokrātija, cilvēktiesības, dažādības veicināšana, izglītība, sociālā palīdzība, vardarbības mazināšana, bērnu tiesību aizsardzība, vides aizsardzība, jaunatne, kultūra, lauku attīstība, migrācijas jautājumi, NVO savstarpējā sadarbība Eiropas Savienības un pasaules līmenī un piederība Eiropas Savienībai.

Plašāka informācija par programmu Sabiedrības integrācijas fonda tīmekļvietnē www.sif.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU