DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Kustība “Dažādībā ir spēks” par divām nedēļām pagarina dažādības vadības pašnovērtējuma veikšanas termiņu

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”, pamatojoties uz izrādīto darba devēju interesi, pagarina kustības “Dažādībā ir spēks” pašnovērtējuma anketas veikšanas termiņu. Uzņēmumi, nevaldības organizācijas, valsts iestādes un citi darba devēji aicināti bez maksas pieteikties pašnovērtējumam vietnē www.dazadiba.lv līdz šī gada 14. maijam, novērtējot iekļaujošas darba vides un dažādības vadības principus savā darba vietā.

Kustība “Dažādībā ir spēks” jau ceturto gadu meklē un godina darba devējus, kuri par nozīmīgu uzskata ieguldījumu diskriminācijas mazināšanā, vienlīdzības un dažādības principu iedzīvināšanā. Šajā Covid-19 krīzes laikā dalība kustībā sniedz īpaši augstu pievienoto vērtību, jo darba devējiem ir iespēja ieviest jaunus, inovatīvus procesus, saglabājot drošības sajūtu darbinieku un sadarbības partneru vidū, kā arī sabiedrības acīs veidojot atvērta darba devēja nostāju.

Dalība kustībā darba devējiem sniedz vairākas nozīmīgas priekšrocības, piemēram, iespēju veikt neformālu iekšējo auditu, lai jau pašnovērtējuma veikšanas laikā apzinātu iespējamos uzlabojumus dažādības vadības ieviešanā, iespēju pretendēt uz kādu no pieciem kustības apbalvojumiem, kā arī iespēju saņemt individuāli izstrādātus ekspertu atzinumus un darbinieku apmācības.

2018. gadā kustībai pievienojās un pašvērtējumam pieteicās 17 darba devēji, 2019. gadā — 31 un 2020. gadā jau 36 darba devēji. Starp iepriekšējo gadu laureātiem ir SIA “Grifs AG”, PSIA “Ventspils reiss”, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”, “Draugiem Group”, Latvijas Samariešu apvienība, SIA “SilJa”, SIA “Wunder Latvia”, SIA “Paulig Coffee Latvia”, Sociālās integrācijas valsts aģentūra, SIA “SCHWENK Latvija” un SIA “Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža”.

Kustība „Dažādībā ir spēks!" un atbalsta pasākumi iekļaujošas darba vides un dažādības vadības veicināšanai tiek veikti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU