DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Turpinās 5. jūnija pašvaldību vēlēšanu nodrošināšanā iesaistīto darbinieku vakcinācija

Pamatojoties uz ministru kabineta lēmumu, šobrīd aktīvi turpinās 5. jūnija pašvaldību vēlēšanu norises nodrošināšanā iesaistīto kritiski svarīgo darbinieku vakcinācija atbilstoši Centrālās vēlēšanu komisijas iesniegtajiem vakcinējamo personu sarakstiem. Līdz 26. aprīlim vakcinēti bija 228 vēlēšanu organizēšanā iesaistītie pašvaldību vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļi un līgumdarbinieki.

Līdz šim Centrālā vēlēšanu komisija ir iesniegusi Nacionālajā veselības dienestā sarakstu ar 1194 vēlēšanu rīkošanā iesaistītajiem darbiniekiem 25 vēlēšanu apgabalos. Līdz pirmdienai Centrālā vēlēšanu komisija kopumā bija saņēmusi informāciju no 27 pašvaldību vēlēšanu komisijām par 1293 personu vēlmi saņemt Covid-19 vakcīnu, līdz ar to tuvākajā laikā Nacionālajam veselības dienestam iesniegtie vakcinējamo personu saraksti tiks papildināti.

Jāņem vērā, ka pašvaldībās vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošana noslēdzās 26. aprīlī, un līdz šim vakcinācija ir uzsākta to vēlēšanu apgabalu plānotajiem darbiniekiem, kur vēlēšanu iecirkņu komisijas jau bija izveidotas. Šobrīd vakcinējamo personu saraksti vēl tiek gaidīti no 14 pašvaldību vēlēšanu komisijām.

2021. gada 5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanas notiks jaunveidojamās administratīvajās teritorijās. Vēlēšanu sagatavošanā bez Centrālās vēlēšanu komisijas būs iesaistītas sešu valstspilsētu un 35 novadu vēlēšanu komisijas. Latvijas pašvaldībās, izņemot Rīgu, ir izveidoti un darbosies 790 vēlēšanu iecirkņi. Pašvaldību vēlēšanu nodrošināšanā kopumā varētu būt iesaistīti līdz septiņiem tūkstošiem vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu un darbinieku. Tāpat jāņem vērā, ka daļa vēlēšanu komisiju locekļu un darbinieku varētu būt vakcīnu jau saņēmuši, jo atbilda kādai citai vakcinējamo prioritārajai grupai.

Veselības ministrija atgādina, lai saņemtu vakcīnu, šīs prioritārās grupas sarakstā iekļautie darbinieki tiek aicināti  pieteikties vietnē manavakcina.lv un izvēlēties sev piemērotāko vakcinācijas iestādi un vakcinācijas laiku. Vienlaikus Centrālās vēlēšanu komisijas iesniegtajos sarakstos esošie darbinieki, kuri vakcīnai ir pieteikušies vietnē manavakcina.lv, bet vēl nav to saņēmuši, papildu nodrošinātajai iespējai pašiem izvēlēties vakcinācijas iestādi tiks novirzīti arī konkrētiem vakcinācijas veicējiem, lai nodrošinātu maksimāli ātru šo iedzīvotāju uzrunāšanu vakcinācijai.

Iedzīvotāji, kuri norādīti Centrālās vēlēšanu komisijas sarakstos, bet nebūs izmantojuši iespēju izvēlēties vakcinācijas veicēju un laiku patstāvīgi, tiek novirzīti uz to vakcinācijas iestādi, kas ir vistuvāk personas norādītajai teritorijai brīdī, kad persona sākotnēji pieteicās vietnē manavakcina.lv. Līdz ar to pašvaldību vēlēšanu nodrošināšanā iesaistītie darbinieki, kuri patstāvīgi neizvēlēsies vakcinācijas veicēju caur vietni manavakcina.lv papildus varētu saņemt arī zvanu no vakcinācijas veicējiem, lai pēc iespējas ātrāk saņemtu vakcīnu pret Covid-19.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU