DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. februārī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ministrs Plešs ticies ar Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvjiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!)  šodien attālināti tikās ar Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvjiem un pārrunāja gan pašvaldību reformas ieviešanu, gan ministrijas virzīto ceļu investīciju programmu administratīvi teritoriālās reformas ietvaros, iespējas pašvaldībām saņemt valsts aizdevumu investīciju projektu realizācijai Covid-19 seku ietekmes mazināšanai uz ekonomiku.

Ministrs plānošanas reģiona pārstāvjus informēja, par valsts aizdevuma programmu Covid-19 krīzes mazināšanai, kur aizdevumiem pašvaldībām investīciju projektu īstenošanai šogad kopumā būs pieejami 150 milj. eiro. Tāpat Plešs apstiprināja, ka arī šogad tiks turpināta jau pagājušajā gadā uzsāktā aizdevumu programma pirmsskolas izglītības iestādēm, lai samazinātu rindas uz bērnudārziem. Jau pagājušajā gadā virkne pašvaldību saņēma aizdevumus bērnudārzu pārbūvei vai paplašināšanai aptuveni 25 milj. apmērā. Līdz ar to, ja līdz tam rindā uz pašvaldību bērnudārziem bija teju 10 000 bērnu Latvijā, tad līdz ar šo projektu īstenošanu rinda būs samazināta jau par aptuveni 25%.  

Sarunas laikā ministrs informēja, ka jau drīzumā Ministru kabinetā (MK) plānots skatīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzīto autoceļu investīciju programmu, kur ceļu atjaunošanai paredzēts piešķirt vairāk nekā 60 milj. eiro no  valsts budžeta programmas neparedzētiem gadījumiem. Kopā ar šī gada budžetā iekļauto finansējumu šai programmai, tie būs jau vairāk nekā 90 milj. eiro, tāpat aptuveni 100 milj. eiro ceļu atjaunošanai reformas kontekstā ir ieplānoti no Eiropas Komisijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna. Kopumā ATR kontekstā Nacionālajā attīstības plānā 2021. – 2027. gadam ir paredzēts sakārtot ap 900 km valsts reģionālo un vietējo autoceļu, to attīstībā investējot 300 milj. eiro.  Jāmin, ka jau daļa finansējuma šim mērķim novirzīta pagājušajā gadā un atsevišķos ceļu posmos, kas iezīmēti šajā programmā, jau sākti remontdarbi. 

Plešs sarunas laikā apliecināja, ka izprot pašvaldībās esošo situāciju, kad Covid-19 radītie ierobežojumi būtiski var bremzēt pašvaldības attīstību un apliecināja, ka ministrijas izveidotajā darba grupā ir meklēts iespējamais risinājums, lai tuvākajā laikā īstenotu nepieciešamos grozījumus pašvaldības teritorijas attīstības plānošanas dokumentu publiskās apspriešanas kārtībā un ar to saistītajā normatīvajā regulējumā, ņemot vērā valstī ieviestos pulcēšanās ierobežojumus. VARAM atbalsta priekšlikumu noteikt publiskās apspriešanas kārtību ārkārtējās situācijas laikā atkarībā no plānošanas dokumenta veida, pieļaujot to organizēt attālināti, taču vienlaikus arī paredzot Covid-19 apstākļiem drošu iespēju iedzīvotājiem ar dokumentiem iepazīties klātienē.

Tāpat plānošanas reģiona pārstāvjus interesēja ministrijas izstrādātā likumprojekta “Pašvaldību likums” virzība. Jaunais likumprojekts nosaka pašvaldības darbības vispārīgos noteikumus un ekonomisko pamatu, pašvaldības kompetenci, pārvaldes institucionālo sistēmu, domes un tās izveidoto institūciju, domes priekšsēdētāja un izpilddirektora pilnvaras, kā arī paredz sabiedrības iesaisti pašvaldības darbā, pašvaldību savstarpējo sadarbību un regulē pašvaldības attiecības ar valsts institūcijām.  Ministrs Plešs pateicās pašvaldību pārstāvjiem par līdzšinējo sadarbību un viedokļiem tik nozīmīga likuma izstrādē un aicināja aktīvi iesaistīties šī likumprojekta apspriešanā arī Saeimā.

Sarunas noslēgumā tika skarts arī gaidāmo pašvaldību vēlēšanu temats, kuru apspriežot, vairāku pašvaldību vadītāji un ministrs bija vienisprātis par to, ka vēlēšanām jānotiek tām paredzētajā datumā, proti, šī gada 5. jūnijā. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU