DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Nedēļas nogalē pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem saņems uzaicinājumu vakcinēties

Pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas bija pieteikušies vietnē www.manvakcina.lv vai pa tālruni 8989, šajā nedēļas nogalē īsziņas vai e-pasta formā saņems uzaicinājumu vakcinēties. Jaunnedēļ pakāpeniski arī pārējie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas pieteikušies www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, saņems aicinājumu vakcinēties.

Šajā nedēļas nogalē uzaicinājumi vakcinēties pret Covid-19 pirmajiem senioriem tiks izsūtīti uz trīs konkrētām vakcinācijas vietām – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcu un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu.

Saņemot uzaicinājumu, iedzīvotājiem jāzvana uz īsziņā vai e-pastā norādīto tālruni, lai vienotos par vakcinācijas laiku. Minētās slimnīcas ir saņēmušas informāciju par tiem iedzīvotājiem, kuri tās varētu uzrunāt.

Nākošās nedēļas vidū visi pārējie iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem, kuri pieteicās savai vakcīnai vietnē www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, saņems informāciju ar iedzīvotājam noteikto vakcinācijas iestādi vai vairākām iestādēm, no kurām izvēlēties sev ērtāko.

Informāciju iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem saņems tajā saziņas kanālā, kuru tie norādīja, piesakoties vakcīnai.

No visiem iedzīvotājiem vecumā virs 70 gadiem, kas pieteikušies www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, 68% norādījuši gan savu telefonu, gan arī e-pasta adresi, 32% - tikai telefonu. Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta birojs atgādina, ka iedzīvotāji varēja norādīt ne tikai savu kontaktinformāciju, bet arī sev tuvu cilvēku kontaktinformāciju, lai maksimāli nodrošinātu sazināšanās efektivitāti.

Nākošajā nedēļā arī ģimenes ārsti veiks vakcināciju tiem pacientiem šajā prioritārajā grupā, ņemot vērā pieteikumus, kurus tie saņēmuši.

Vietnē www.manavakcina.lv vai pa tālruņa līniju 8989 kopā pieteikušies 13 210 iedzīvotāji, no kuriem 2% ir vecumā virs 90 gadiem, 26% - vecumā no 80 līdz 90 gadiem, savukārt 72% - vecumā no 70 līdz 80 gadiem.

Turpmākās nedēļas Veselības ministrija aicina visus seniorus vecumā virs 70 gadiem sekot līdzi uzaicinājumiem zvanīt īsziņā vai e-pastā norādītajai vakcinācijas iestādei un vienoties par vakcinācijas laiku. Tie iedzīvotāji, kas ir vecumā virs 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai, tiek aicināti reģistrēties pie sava ģimenes ārsta, vietnē www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU