DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrija izsludina konkursu uz Diasporas konsultatīvās padomes rotējošo padomes locekļu vietām

Saskaņā ar Ministru kabineta 2019. gada 14. maija noteikumu Nr.194 “Diasporas konsultatīvās padomes nolikums” 6.19. punktu Ārlietu ministrija izsludina pieteikšanos uz divām rotējošo locekļu vietām Diasporas konsultatīvās padomes sastāvā.

Pamatkritērijs dalībai padomē ir:

- biedrība, nodibinājums vai diasporas organizācija vismaz divus gadus darbojas jomā, kas ir saistīta ar kādu no Diasporas likuma mērķiem.

Pieteikumā lūgums iekļaut pieteicēja motivāciju dalībai Diasporas konsultatīvajā padomē, līdzšinējo pieredzi darbā ar diasporu, kā arī organizācijas reģistrācijas apliecības kopiju.

Lūdzam iesniegt pieteikumu līdz 2021. gada 31. janvārim (ieskaitot), nosūtot to uz e-pasta adresi diaspora@mfa.gov.lv.  

Lūdzam ņemt vērā, ka iesūtītie pieteikumi tiks izplatīti visiem Diasporas konsultatīvās padomes locekļiem. Padomes locekļu vēlēšanas notiks 2021. gada pirmajā sēdē, kas iecerēta 2021. gada 26. martā.

Esošo rotējošo locekļu pilnvaras beidzas 2021. gada 11. jūlijā. Jaunievēlēto padomes locekļu pilnvaru termiņš sāksies 12. jūlijā un ilgs vienu gadu.

Informācijai

Diasporas konsultatīvā padome ir padomdevēja institūcija, kuras mērķis ir veicināt saskaņotu diasporas politikas izstrādi un tās ikgadējo prioritāšu noteikšanu, kā arī diasporas politikas īstenošanu un novērtēšanu. Diasporas konsultatīvās padomes darbības pamatprincipi ir noteikti Diasporas likumā, kas stājās spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Diasporas konsultatīvā padome tika izveidot 2019. gada 14. maijā, un tajā darbojas 26 organizācijas – valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību, diasporas organizāciju, biedrību un nodibinājumu deleģētie pārstāvji. Ārlietu ministrija ir noteikta kā atbildīgā institūcija Diasporas konsultatīvās padomes darbības organizēšanā. 

Saskaņā ar Diasporas likumu diaspora ir ārpus Latvijas pastāvīgi dzīvojošie Latvijas pilsoņi, latvieši un citi, kam ir saikne ar Latviju, kā arī viņu ģimenes locekļi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU