DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. janvārī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
2
2

VM: Ikviens var uzzināt orientējošo laiku savai vakcinācijai pret Covid-19

Ikviens cilvēks, kuram ir interese, var noskaidrot, kad viņš un viņa tuvinieki potenciāli varētu saņemt vakcīnu pret Covid-19. Tāpat ir iespēja iepazīties ar vakcinācijas procesu un turpmāko plānu, lai sasniegtu mērķi, ka līdz jūlijam vismaz 60% Latvijas iedzīvotāju ir vakcinēti. Pēc tam vakcinācija būs pieejama arī tiem, kuri nav prioritārajās grupās. Veselība ministrija (VM) ir atjaunojusi vakcinācijas pret Covid-19 stratēģijas ieviešanas plānu.

Jau pagājušā gada 1. decembrī Ministru kabineta sēdē tika izskatīts VM sagatavotais informatīvais ziņojums par vakcinācijas stratēģiju pret Covid-19. Pēc šī plāna 28. decembrī valsts 10 lielākajās slimnīcās uzsākta mediķu vakcinācija un līdz šim process uzskatāms par veiksmīgu. Ik nedēļu valdībai sniegta jaunākā informācija un šodien publicēts papildinātais vakcinācijas plāns (arī turpmāk tas tiks regulāri atjaunots, ņemot vērā jaunāko informāciju par vakcīnu reģistrāciju un piegādēm).

Atbilstoši Eiropas Zāļu aģentūras plānotajam vakcīnu reģistrācijas grafikam un vakcīnu ražotāju sniegtajām vakcīnu piegādes aplēsēm, VM prognozē, ka janvārī tiks piegādātas vakcīnas, lai nodrošinātu mediķu vakcināciju un jau janvārī vai februārī uzsāktu ilgstošas sociālās aprūpes klientu un darbinieku vakcināciju. Tāpat plānots, ka februārī būs iespēja uzsākt senioru, kas ir vecāki par 80 gadiem, vakcināciju. Rezultātā pirmajā gada ceturksnī kopumā varētu būt iespēja vakcinēties 16% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt, pievienojoties citām iedzīvotāju grupām, līdz jūlijam jau šāda iespēja būtu 60% iedzīvotāju.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs tiks informēts, kurā brīdī viņam ir iespēja vakcīnu saņemt, tāpēc nevajadzētu uztraukties, ka nokavēs rindu, nesaņems ziņu un nevarēs pieteikties. Cilvēkus uzrunās gan ģimenes ārsti, gan dažādas pacientu un darba devēju organizācijas, paši darba devēji un valsts iestādes. Tāpat tiks saņemta elektroniska vēstule, informācija būs pieejama medijos un citos kanālos. Gada pirmajā pusē īpašs uzsvars būs ir prioritārajām grupām, savukārt citi vakcinēties varēs gada otrajā pusē.

Piemēram, ģimenes ārsti par savu iespēju sākt vakcinēties ziņu saņems jau janvārī, pēc tam būs nepieciešams pierakstīties kādā no vakcinācijas kabinetiem slimnīcās vai veselības aprūpes centros. Skolotājiem kārta vakcinēties būs februārī un vakcināciju veiks arī uz vietas izglītības iestādēs, ko nodrošinās mobilās vakcinācijas brigādes. Martā uz vakcināciju ģimenes ārsti aicinās cilvēkus ar 2. tipa cukura diabētu, bet aprīlī ikvienu, kas ir vecumā no 60-64 gadiem. Pēc šāda principa iedzīvotāji ir sadalīti vakcinējamo personu grupās. Ar laika grafiku un konkrētām personu grupām ikviens var iepazīties te: https://www.vm.gov.lv/lv/media/3313/download

Šāda plāna īstenošanai palielināta būs arī vakcinācijas kabinetu kapacitāte:

  • laika posmā no janvāra līdz martam tiks vakcinēti vidēji 50 131 cilvēki nedēļā (atbilstoši pieejamo vakcīnu apjomam katrā mēnesī. Līdz marta beigām ražotāji solījuši piegādāt vakcīnas 325 851 cilvēku vakcinācijai);
  • laika posmā no aprīļa līdz jūnijam prognozētais piegādāto vakcīnu apjoms dubultosies, tādēļ tiks dubultota vakcinācijas kabinetu kapacitāte, nodrošinot, ka nedēļas laikā tiks vakcinēti 100 000 cilvēki.

Vakcinācijā būs iesaistītas valsts un pašvaldību slimnīcas, privātie veselības centri, poliklīnikas, ģimenes ārstu prakses, kā arī citu resoru ārstniecības iestādes. Tāpat ir zināms konkrēts plāns vakcīnu piegāžu organizēšanai, uzglabāšanai un vakcinācijas nodrošināšanai kabinetos uz vietas.

Vienlaikus būtisks uzdevums ir nodrošināt izsekojamību katram vakcinācijas gadījumam. Tāpēc vakcinācijas fakts tiek reģistrēts E-veselības portālā un pēc tam būs iespēja sekot līdzi cilvēka veselības stāvoklim un citiem aspektiem.

Lai sabiedrību plašāk informētu par vakcinācijas nozīmi un iespējām, šā gada 1. ceturksnī tiks īstenota sabiedrības informēšanas kampaņa. Jau šobrīd detalizēta informācija ir pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnes www.spkc.gov.lv sadaļā “Vakcīnas pret Covid-19”, informācija par vakcīnu izstrādi un apstiprināšanu – Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnē sadaļā “Covid-19 ziņas”.

Vakcinācijas stratēģijas ieviešanas plāns pieejams te: https://www.vm.gov.lv/lv/media/3316/download.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU