DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība
1
1

Turcijas gaisa spēku vienība Latvijai dāvina 1000 higiēniskās sejas maskas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Aizsardzības ministra birojs

Šodien, 19. novembrī, Turcijas gaisa spēku vienība “Solo Turk”, pateicībā par sadarbību Latvijas Republikas dibināšanas 102. gadadienai plānoto pasākumu ietvaros, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem uzdāvinājusi 1000 higiēniskās sejas maskas.

“Mēs esam gandarīti par Turcijas Gaisa spēku iniciatīvu mērot tālu ceļu, lai piedalītos mūsu valsts svētku programmā. Tāpat arī šis žests ir pierādījums mūsu ciešajai divpusējai sadarbībai, kā arī sadarbībai NATO ietvaros,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Šī ir neliela pateicība no Turcijas Gaisa spēku demonstrējumu komandas Latvijas Bruņotajiem spēkiem par viesmīlību,  arī ciešo sadarbību un koordināciju,  rezultātā tika plānota Solo Turk” dalība Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienas svinībās. Tāpat šis ir  solidaritātes simbols laikā, kad Covid-19 pandēmija atstāj iespaidu uz visu pasauli,” norāda Turcijas vēstniece Latvijā Gilsuna Erkula (Gülsun Erkul).

Kā ziņots, gatavojoties 18. novembra svinībām, tika plānots Turcijas Gaisa spēku iznīcinātāja “F-16” paraugdemonstrējums gar Rīgas līča piekrasti, taču nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ šis un citi Nacionālo bruņoto spēku organizētie pārlidojumi pār Latvijas lielākajām pilsētām tika atcelti.

Kopā ar higiēnisko sejas masku dāvinājumu Turcijas kolēģi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pasniedza arī lielformāta plakātus, kurus komanda publicitātes nolūkos izmantoja savos sociālo tīklu kontos.

Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības jomā galvenokārt notiek militārās izglītības un apmācības jomā. Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ir piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kā arī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Šogad Latvijas un Turcijas bruņoto spēku karavīri kopā ar sabiedrotajiem no vēl 11 valstīm piedalās dežūrā NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības (VJTF) sastāvā. Sevišķi ātrās reaģēšanas vienība ir Alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām. Šo vienību iespējams izvietot dažu dienu laikā, lai tā reaģētu uz jebkuriem izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU