DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūrpolitika

Atklātā konkursā uz Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktora amatu pieteikušies 16 pretendenti

Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā atklātajā konkursā uz Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja (LEBM) direktora amatu pieteikumus noteiktajā termiņā – līdz š.g. 10. jūlijam (pasta zīmogs) – iesnieguši 16 pretendenti.

LEBM direktora amata pretendenti tiks izvērtēti 3 konkursa kārtās – pretendentu atlasē, strukturētā intervijā un padziļinātā intervijā (prezentācija un pārrunas). Iesniegtos pieteikumus LEBM direktora amatam izvērtēs speciāli izveidota komisija, kā arī tās pieaicināti eksperti.

Jau ziņots, ka prasības, kas izvirzītas pretendentiem un tiks izvērtētas atklātā konkursā, ir:

  • akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība humanitārajās vai sociālajās zinātnēs;
  • vismaz 2 gadu darba pieredze vadošā amatā (iegūta pēdējo 5 gadu laikā);
  • teicamas latviešu valodas un labas vismaz 2 svešvalodu (t.sk. angļu valodas) zināšanas (vismaz C1 līmenis valsts valodā, vismaz B1 līmenis mutvārdu saziņas prasmēs svešvalodās atbilstoši Europass valodu pašnovērtējumam);
  • labas zināšanas un izpratne par muzeju darbību un funkcijām;
  • orientācija uz rezultātu sasniegšanu;
  • komandas vadīšanas prasmes;
  • stratēģiskais redzējums;
  • attiecību veidošanas un uzturēšanas prasmes.

Tāpat tiks izvērtēts katra pretendenta iesniegtais LEBM iepriekšējo 3 gadu darbības izvērtējums un turpmākās darbības attīstības piedāvājums 5 gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Atbilstoši likumdošanā noteiktajam LEBM direktora mēnešalga var sasniegt 2 135 eiro pirms nodokļu nomaksas (atkarībā no amata kategorijas, kuru nosaka, ņemot vērā pretendenta profesionālo pieredzi, kas iegūta pēdējo 5 gadu laikā un ir būtiska muzeja funkciju izpildei).

 

Jau ziņots, ka pēc dienesta pārbaudes veikšanas muzejā un Latvijas Muzeju padomes iepazīstināšanas ar dienesta pārbaudes komisijas izdarītajiem slēdzieniem, š.g. 29. aprīlī, KM izdeva rīkojumu, uzsakot darba līgumu līdzšinējai LEBM direktorei.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU