DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 7 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Brīvdienās ugunsgrēkos cieta četri cilvēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 30. maija plkst. 6.30 līdz 1.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 182 izsaukumus – 76 uz ugunsgrēku, tai skaitā 20 kūlas un 18 meža ugunsgrēku dzēšanu, 73 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Svētdien plkst. 20.36 VUGD saņēma izsaukumu Daugavpilī, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā bija jūtama dūmu smaka. Notikuma vietā, piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī uz plīts dega ēdiens 0,5m2 platībā un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa ar glābšanas maskas palīdzību izveda cilvēku, kurš bija cietis, un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Dūmu detektors dzīvoklī nebija uzstādīts. Plkst. 21.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.12 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Carnikavas novadā, kur no attāluma bija pamanīti melni dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka dzīvojamā māja 140m2 platībā. Notikumā cietušo nav. Pēc divu stundu intensīva darba, uguns izplatīšanos izdevās ierobežot. Plkst. 00.13 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.54 tika saņemts izsaukums Valkas novadā, kur daudzdzīvokļu namā dega sadzīves mantas 10m2 platībā. Kārķu brīvprātīgie ugunsdzēsēji no ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis, un tika nodots NMPD mediķiem. No piedūmotās ēkas tika evakuēts vēl viens cilvēks. Plkst. 16.24 ugunsgrēks tika likvidēts. Arī šajā gadījumā dzīvoklī, kurā notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Plkst. 13.27 VUGD steidzās uz izsaukumu Rīgā netālu no Baložiem, kur grūti pieejamā apvidū dega meža zemsedze 1 hektāra platībā. Notikuma vietā strādāja 32 ugunsdzēsēji glābēji, astoņas autocisternas un divi kvadricikli. Plkst. 17.52 ugunsgrēks tika lokalizēts. Līdz ar tumsas iestāšanos pēc plkst. 22.07 dzēšanas darbi notikuma vietā tika pārtraukti un sadarbībā ar Rīgas mežu darbiniekiem atsāksies pirmdien no rīta pēc nepieciešamības.

Plkst. 12.14 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Nītaures pagastu, kur dega mežs 2,7 hektāru platībā. Plkst. 17.21 sadarbībā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 22.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rēzeknes novadā, kur dega vienstāva koka dzīvojamā māja, divas saimniecības ēkas un elektrolīnijas balsta stabs kopumā 214m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija izkļuvis cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāts trīs blakus esošās ēkas. Plkst. 01.52 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.13 tik saņemts izsaukums uz Vaiņodes novadu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 140m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās iedzīvotāji bija palīdzējuši izkļūt no degošās ēkas cilvēkam, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 22.46 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.50 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Jūrmalā, kur Melnezera apkaimē dega meža zemsedze 6000m2 platībā. Plkst. 18.50 ugunsgrēks tika lokalizēts, bet plkst. 23.09 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 12.14 VUGD saņēma izsaukumu Limbažu novadā, kur netālu no Augstrozes ezera dega meža zemsedze un jaunaudze 1,2 hektāru platībā. Plkst. 14.26 uguns izplatīšanos izdevās ierobežot un no plkst. 17.43 ugunsgrēka dzēšanas darbus turpināja Valsts meža dienests.

Turpinās kūdras purva dzēšanas darbi Kuldīgas novadā. Šorīt teritorija tika apsekota ar dronu. Notikuma vietā atsevišķās vietās notiek gruzdēšana. Kopumā izdeguši aptuveni 84 hektāri.

Atgādinām, ka sestdien plkst. 15.23 VUGD saņēma informāciju, ka Kuldīgas novadā Ozolu kūdras purvā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka lielā platībā deg augšējais kūdras slānis. Spēcīgā vēja ietekmē uguns strauji izplatījās meža virzienā. Situācijas novērtēšanai sestdien un svētdien no rīta tika izmantots drons, kurš aprīkots ar siltumkameru. Ugunsgrēka dzēšanas darbi norisinājās divos virzienos – meža nosargāšana no liesmām un degošā purva dzēšana. Lai kavētu ugunsgrēka izplatīšanos, uzņēmuma traktortehnika kūdras purvā veidoja platas ejas. Sestdien un svētdien dzēšanas darbos no gaisa bija iesaistīts NBS Gaisa spēku helihopters. Neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistītajiem izdevās mežu nosargāt no uguns liesmām. Degšana un gruzdēšana norisinājās atsevišķās vietās kūdras purvā. Paralēli Valsts un pašvaldības policijas darbinieki apzināja tuvāko māju iedzīvotājus un informēja viņus par iespējamo bīstamību un drošības pasākumiem.

Abas dienas dzēšanas darbos piedalījās liels skaits cilvēku un tehnikas – ugunsdzēsēji glābēji no Kuldīgas, Alsungas, Talsiem, Skrundas, Sabiles, Ventspils un Liepājas ar autocisternām, konteinervedēju un kvadricikliem, Valsts meža dienesta darbinieki ar tehniku, kā arī uzņēmuma darbinieki ar traktortehnika. Notikuma vietā strādāja arī Valsts policijas, Kuldīgas pašvaldības policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki un brīvprātīgie.

Saistībā ar stipro vēja brāzmu radītajiem postījumiem aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama 37 gadījumos, lai atbrīvotu ceļa braucamo daļu no pārkritušiem kokiem, bet 4 gadījumos tika novērstas bojātu konstrukciju vai citu priekšmetu apdraudējums. Piemēram, Rīgā no ēkas jumta krita nenostiprināti būvmateriāli un instrumenti. Aicinām iedzīvotājus ievērot piesardzību stipra vēja laikā, kā arī nostiprināt priekšmetus uz balkoniem, pagalmos, remontdarbu veikšanas vietās, lai neradītu apdraudējumu cilvēku veselībai un dzīvībai!

Svētdien Jūrmalā ugunsdzēsēji glābēji no Lielupes izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU