DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Izveidots Dizaina palīdzības punkts

Latvijas Dizaina centrs (LDC) izveidojis Dizaina palīdzības punktu — domubiedru grupu, kur var virtuāli tikties un saņemt dizaineru atbalstu akūtu sociālu, veselības, izglītības un vides problēmu risināšanā. Uz dizaina palīdzību primāri var pretendēt organizācijas un personas, kuras strādā, lai ierobežotu Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijā, un risina ar to saistītās problēmas.

Dizaina palīdzības punkta mērķis ir atbalstīt sociāli nozīmīgus un sabiedrības kopējai labbūtībai svarīgus projektus, aicinot ikvienu veikt savu ieguldījumu viņam iespējamā un projektam lietderīgā veidā. Palīdzība var būt gan brīvprātīgs darbs, gan materiāls vai tehnisks atbalsts, kas atbilst konkrētā projekta aktuālajām vajadzībām.

“Šobrīd, kad ikvienam no mums jāmācās dzīvot neierastos apstākļos, augstu vērtējam solidarizēšanos un vēlmi palīdzēt. Arī es kā dizainere vēlos sniegt savu artavu koronavīrusa radīto grūtību pārvarēšanā, bez atlīdzības piedāvājot savu profesionālo kompetenci,” ieceri skaidro Ieva Kalēja, dizainere, zīmola “Mammalampa” izveidotāja un LDC valdes locekle.

Dizaina palīdzības sniedzējs var būt jebkuras dizaina jomas pārstāvis, kurš vēlas piedalīties Latvijas sabiedrībai nozīmīgu problēmu risināšanā. Sociālā tīkla Facebook grupā jau pieteikti pirmie palīdzības lūgumi, kuriem atsaukušies vairāki dizaineri. LDC aicina arī citas organizācijas ievietot savus palīdzības lūgumus Dizaina palīdzības punkta Facebook grupā.

“Ir nozares, kuras šobrīd nevar augt un dot pienesumu. Un ir nozares, kuras spēj dot. Šī ir lieliska platforma, kurā var satikties devēji no dizaina nozares un ņēmēji no visām iespējamām nozarēm — gan publiskā, gan privātā sektora. Aicinu piedalīties, jo tikai no pašiem dalībniekiem atkarīgs, cik auglīga būs sadarbība, cik daudzi labi dizaina piemēri dzims, cik idejas un risinājumi radīsies,” iniciatīvu uzteic Kultūras ministrijas Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja Indra Križus.

Dizaina palīdzības punkts: https://www.facebook.com/groups/dizainapalidzibaspunkts/

Labs saturs
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU