DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. novembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Inese Lībiņa-Egnere Rumānijas vēstniekam: esam atvērti savstarpējai pieredzes apmaiņai

FOTO: Ieva Ābele, Saeima

Latviju un Rumāniju vieno ļoti laba sadarbība, tostarp parlamentu līmenī, un esam atvērti savstarpējai pieredzes apmaiņai, otrdien, 26.novembrī, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, parlamentā tiekoties ar jauno Rumānijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kosminu Džordži Dinesku (Cosmin George Dinescu).

Saeimas priekšsēdētājas biedre izcēla veiksmīgo sadarbību ar Rumānijas deputātiem arī Eiropas Padomes ietvaros, kā arī atzinīgus vārdus veltīja 2019.gada pirmajā pusgadā veiksmīgi aizvadītajai pirmajai Rumānijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) padomē.

Rumāniju un Latviju vieno līdzīgi uzskati daudzos starptautiskos jautājumos, un kā svarīgu punktu puses izcēla arī atbalstu ES Austrumu partnerības politikai. Gan I.Lībiņa-Egnere, gan vēstnieks bija vienisprātis, kā arī turpmāk jāskaidro kopējie drošības riski un jāstrādā pie tā, lai Austrumu partnerības jautājumi nepazustu no starptautiskās dienaskārtības.

Pievēršoties jautājumam par sadarbību drošības jomā, Saeimas priekšsēdētājas biedre akcentēja, ka abas valstis šogad atzīmē 15 gados, kopš iestāšanās NATO. Gan Latvija, gan Rumānija veido NATO ārējo robežu, un mums ir kopīgiem spēkiem jāstrādā, lai stātos pretim mūslaiku izaicinājumiem.

Vēstnieks kā būtisku prioritāti izcēla savstarpējo savienojamību, kā arī uzsvēra nepieciešamību atjaunot tiešos reisus starp valstu galvaspilsētām. Tāpat kā vienu no prioritātēm K.Dž.Dinesku izcēla tūrisma veicināšanu un ciešāku sadarbību starp universitātēm.

K.Dž.Dinesku rezidē Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU