DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Kara muzejā notiks pasākums, “Ceļojums Latvijas Neatkarības karā – Latgale”

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

 Apmeklētajiem būs iespēja uzzināt par Neatkarības kara norisi Latgalē 1920. gadā, kā arī klātienē apskatīt mūsdienu Polijas kontingenta izmantoto ekipējumu un piedalīties dažādās aktivitātēs un bezmaksas ekskursijās. Pasākuma noslēgumā 17:00 apmeklētājus priecēs poļu Kultūras Kluba "Polonez" koncerts. Ieeja bez maksas.

Latvijas armijas simtgades gadā turpinās Latvijas Kara muzeja uzsāktais pasākumu cikls, kas veltīts Latvijas Neatkarības kara vēstures izzināšanai. Sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Latvijā, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā Polijas kontingenta karavīriem, poļu Kultūras Klubu "Polonez” un Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolu apmeklētajiem būs iespēja ne tikai papildināt zināšanas par Neatkarības karu Latgalē, bet arī klātienē apskatīt Polijas kontingenta izmantoto ekipējumu, kā arī priekšlasījumā gūt priekštatu par ar Latgales atbrīvošanu Neatkarības kara beigās un uzzināt sīkāk par poļu Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem, kuri tos ieguva laikā karojot kopā ar Latvijas armiju.

Pasākuma programma:

  • 14:00 – 14:10 – pasākuma atklāšana ar Latvijas Kara muzeja direktores un Polijas vēstniecības pārstāvja uzrunu.
  • 14:10 – 14:30 – priekšlasījums par Latgales atbrīvošanu Latvijas Neatkarības kara beigu posmā un Polijas armijas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, kuri ordeni saņēma šo kauju laikā.
  • 14:30; 15:30; 16:30 – Bezmaksas ekskursija ekspozīcijā “Latvijas valsts izveidošana un Neatkarības karš 1918. – 1920.” / vienlaicīgi interaktīvā spēle: “izlūkgājiens pa kapteiņa Hugo Helmaņa pēdām” un Polijas kontingenta karavīru ekipējuma demonstrēšana.
  • 17:00 – Poļu Kultūras Kluba "Polonez" koncerts.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI