DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

E. Levits pasniedz Cildinājuma rakstu Metropolītam Aleksandram 80 gadu jubilejā

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

4. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Rīgas un visas Latvijas Metropolītu Aleksandru un pasniedza Valsts prezidenta Cildinājuma rakstu, godinot viņa 80 gadu jubileju.

Valsts prezidenta Egila Levita apsveikuma vārdi

Jūsu Eminence!

Sirsnīgu sveicu Jūs šajā nozīmīgajā jubilejā!

Man ir liels gods pasniegt Jums Valsts prezidenta Cildinājuma rakstu, un vēlos uzsvērt tieši Jūsu personisko ieguldījumu mūsu Latvijas valsts un baznīcas attiecību nostiprināšanā, Latvijas pareizticīgo baznīcas darbībā un mūsu sabiedrības saliedētības veicināšanā.

Latvijas pareizticīgo baznīcai un visai Latvijas sabiedrībai īpaši būtiska ir Jūsu personiskā iesaiste Latvijas pareizticīgo baznīcas vēsturiski tiesiskā statusa atjaunošanā.

Latvijas valstij kopš tās proklamēšanas ir bijis svarīgi, ka neatkarīgā Latvijā darbojas patstāvīga un neatkarīga Latvijas pareizticīgo baznīca. Latvijas pareizticīgajiem neatkarīgā un suverēnā Latvijas valstī ir sava pareizticīgā baznīca, kas darbojas saskaņā ar Latvijas likumiem.

Arhibīskapa Jāņa Pommera vadībā tas tika panākts neilgi jau pēc Latvijas Republikas proklamēšanas, un Jūsu vadībā pēc neatkarības atgūšanas Latvijas pareizticīgo baznīca ir atjaunojusi šo statusu – tā ir patstāvīga un neatkarīga baznīca, kas darbojas neatkarīgas Latvijas teritorijā un vieno Latvijas cilvēkus, kuri pieder pareizticībai.

Vēlu Jums labu veselību un izturību!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU