DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. augustā, 2016
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Parakstīts Latvijas Universitātes un Indijas Pētījumu ajūrvēdas zinātnēs centrālās padomes Saprašanās memorands

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Latvijas vēstniecība Indijā informē:
19. augustā Ajūrvēdas, jogas, Unani, Siddha un homeopātijas (AYUSH) ministrijā tika parakstīts Latvijas Universitātes (LU) un Indijas Pētījumu ajūrvēdas zinātnēs centrālās padomes Saprašanās memorands. Tas paredz veicināt Latvijas Universitātes un Indijas sadarbību ajūrvēdas izpētes un pielietošanas jomā medicīnā, kā arī ajūrvēdas centra un AYUSH Informācijas biroja izveidošanu Latvijas Universitātē. Tāpat paredzēts strādāt, veicot kopīgus pētījumus ajūrvēdas jomā Indijā un Latvijā.

No Latvijas Universitātes puses memorandu parakstīja LU Medicīnas fakultātes profesors un Komplementārās medicīnas centra direktors Valdis Pīrāgs, no Indijas puses – Pētījumu ajūrvēdas zinātnēs centrālās padomes ģenerāldirektors profesors V.K.S. Dimans (Prof. Vd. K. S. Dhiman).

Šī gada maijā Latviju jau apmeklēja AYUSH valsts ministrs Sripads Jesso Naiks (Sripad Yesso Naik). Vizītes laikā viņš tikās ar veselības ministru un Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Indijas parlamentu vadītāju. Tāpat ministrs piedalījās 6. Starptautiskajā konferencē "Augu preparātu un tradicionālo medikamentu nākotne veselības aprūpē" (6th Global Summit of Medicinal & Aromatic Plants). Konference Rīgā, kuru organizēja Latvijas Universitāte kopā ar Bengalores Universitātes profesora Dr. V. Sivarama fondu, pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku no Āzijas un Āfrikas valstīm. 

Pētījumu ajūrvēdas zinātnēs centrālā padome ir autonoma vienība AYUSH ministrijas sastāvā, kura izveidota, lai izstrādātu, koordinētu un veicinātu zinātniskus pētījumus ajūrvēdas jomā.

Latvijas vēstniecība Indijā

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI