SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
07. decembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Satiksme
4
4

No šodienas sabiedriskajā transportā pieļaus mazāku pasažieru skaitu

FOTO: Edijs Pālens, LETA

Šodien, 7. decembrī, spēkā stājās stingrāki ierobežojumi sabiedriskajam transportam un sauszemes robežu šķērsošanai.

Ierobežojumus nosaka grozījumi Ministru kabineta (MK) rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Plāno marķēt vietas sabiedriskajā transportā

Tie paredz, ka no 7. decembra pasažieru skaits sabiedriskajā transportā nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības.

Ja pārvadātājam nav iespējas kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, tad transportlīdzeklī ir jābūt norādēm par sēdvietu izmantošanu, nodrošinot fizisko distancēšanos.

Šādu pieeju, sēdvietu marķēšanu, izmantos Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme’’, kā arī AS “Pasažieru vilciens”.

Tāpat noteikts, ka sabiedriskajā transportā sejas maska jālieto gan transportlīdzekļa vadītājam, gan pasažieriem, tostarp arī bērniem no 7 gadu vecuma.

Stingrāk pārbaudīs personas, kas šķērso sauszemes robežu

Tāpat no šodienas tiks uzsākta arī daudz stingrāka Latvijā ieceļojošo cilvēku kontrole uz sauszemes robežas. Tās mērķis ir pārliecināties par covidpass.lv aizpildīšanu, tā atvieglojot infekcijas izplatības kontroli.

Reģistrēšanās pārbaudes uz valsts nozīmīgākajiem autoceļiem notiks visu diennakti sadarbībā ar Zemessardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Savukārt uz mazākas nozīmes ceļiem personas plāno pārbaudīt Valsts policija.

Lai gan šādas pārbaudes tika veiktas jau iepriekš, tas notika epizodiski. Turpmāk plānots pārbaudīt pēc iespējas vairāk ieceļotāju. Vienlaikus šīs pārbaudes nenozīmē pilnīgu robežu kontroli.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU