SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
26. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Skaidrojums
TĒMA: Veselība
1
33
1
33

Valsts apmaksāts Covid-19 tests ikvienam

Veselības ministrija

Lai būtu plašākas iespējas atklāt Covid-19 slimības uzliesmojumus, ikviens var saņemt valsts apmaksātu Covid-19 testu kādā no 67 analīžu nodošanas vietām. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot pa tālruni 8303.

Valsts apmaksātu Covid-19 testu var veikt ikviens, kurš jūt tādu nepieciešamību. Šāds lēmums pieņemts, jo, mazinoties ierobežojumiem, cilvēki vairāk apmeklē publiskus pasākumus un dodas ārpus Latvijas. Vienlaikus citās valstīs saslimšana ir augstāka nekā Latvijā. Atsevišķās valstīs vērojams pat saslimstības pieaugums. Ļoti būtiski ir atklāt saslimšanas gadījumus savlaicīgi, lai infekcija neizplatītos.

Šāda kārtība šobrīd paredzēta vismaz līdz vasaras beigām. Pēc tam plānots kārtību vēlreiz pārskatīt, lai lemtu par turpmāko, informē Veselības ministrija.

Kad vēlams veikt Covid-19 analīzes

Šobrīd Covid-19 testu var veikt arī tad, ja nav saslimšanas simptomu.

Veselības ministrija īpaši aicina analīzes veikt gadījumos:

  • ja ir saslimšanas simptomi;
  • ja ir būts ārpus Latvijas;
  • ja ir apmeklētas dažādas vietas un pasākumi, kur bijuši daudz cilvēku un nav bijis iespējas pilnībā pievērot piesardzības pasākumus.

Kur veikt  Covid-19 analīzes

Lai pieteiktos Covid-19 testam, jāzvana uz tālruņa numuru 8303.

Ja cilvēkam NAV saslimšanas simptomu, uz paraugu ņemšanas punktu var ierasties arī ar velosipēdu, kājām vai, lietojot masku, ar sabiedrisko transportu. Nedrīkst ierasties pacienti, kam noteikta karantīna vai pašizolācija, vai ir simptomi. Ja cilvēkam IR saslimšanas simptomi, vispirms nepieciešams sazināties ar savu ģimenes ārstu, kurš varēs konsultēt arī par nepieciešamo ārstēšanu un nosūtīt uz Covid-19 testu.

Analīžu nodošanas vietas, kā arī informāciju par katru no tām iespējams aplūkot interaktīvā kartē: "COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā".

Tāpat kā līdz šim plašs personu loks varēs saņemt valsts apmaksātu Covid-19 testus līdz pat gada beigām ierastajā kārtībā. Tas nozīmē, ka uz Covid-19 analīzēm var nosūtīt ari ģimenes ārsts, darba devējs (noteiktās nozarēs) u.c.

Plašāka informācija Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Labs saturs
33
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU