SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
13. martā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Būvniecība
20
20

Visa būvniecības dokumentācija – tikai elektroniski

Stājas spēkā 13.03.2019.
Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Trešdien, 13. martā, stājas spēkā grozījumi Būvniecības likumā, kas nosaka, ka visas būvniecības procesā nepieciešamās dokumentācijas aprite notiek tikai elektroniski būvniecības informācijas sistēmā (BIS). Būvniecības administratīvais process elektroniski tiks uzsākts 2020. gada 1. janvārī.

Ar Būvniecības likuma grozījumiem precizēts, ka BIS ietverti būvniecības procesam un tā kontrolei nepieciešamie dati, savukārt sistēmas mērķis ir nodrošināt datu uzglabāšanu un apriti starp publiskās pārvaldes institūcijām, kontroles institūcijām un būvniecības dalībniekiem, kā arī sabiedrības iesaisti būvniecības procesā, skaidro Saeimas preses dienests.

Būvvaldēm un institūcijām, kuras pilda būvvaldes funkcijas, noteikts pienākums būvniecības un ekspluatācijas kontroles ietvaros nepieciešamās procesuālās darbības atspoguļot un lēmumus izdot BIS.

Ar likuma grozījumiem noteikts, ka, ierosinot būvniecību, ieceres realizācijai nepieciešamā informācija un dokumenti būs jāiesniedz būvvaldē vai institūcijā, kura pilda būvvaldes funkcijas, izmantojot BIS.

Būvvalde vai institūcija, kura pilda būvvaldes funkcijas, neizmantojot BIS, var:

  • veikt administratīvo pārkāpumu procesu;
  • izskatīt iesniegumus (izņemot būvniecības ieceres iesniegumus un iesniegumus par speciālajos būvnoteikumos noteiktās informācijas vai dokumentu iesniegšanu) un informācijas pieprasījumus, kā arī apstrīdēšanas iesniegumus;
  • veikt ar būvniecības procesu saistīta administratīvā procesa ietvaros izdota administratīvā akta piespiedu izpildi.

Paziņojumu par sistēmā izdotajiem administratīvajiem aktiem, lēmumiem, dokumentiem un informāciju adresātam nosūtīs uz oficiālo elektronisko adresi, ja tā būs aktivizēta. Administratīvos aktus, lēmumus, dokumentus un informāciju būs iespējams saņemt, izmantojot pasta pakalpojumus, ja fiziska persona kā būvniecības ierosinātāja BIS būs norādījusi šādu izvēli.

Paredzēts, ka būvniecības administratīvais process elektroniski tiks uzsākts 2020. gada 1. janvārī. Pašvaldības varēs izdot saistošos noteikumus, nosakot termiņu 2019. gadā, no kura būvniecības ieceres dokumentācijas vai citu būvniecības dokumentu iesniegšana attiecīgās pašvaldības būvvaldē veicama tikai BIS.

LV portāls skaidrojumā “Būvniecības informācijas sistēmas lietošanu grib noteikt kā obligātu” jau rakstīja, ka BIS nepievienojās Rīgas pilsētas būvvalde, norādot uz sistēmas trūkumiem. Pēc būtiskāko nepilnību novēršanas Rīgas pilsētas būvvalde šogad 24. janvārī parakstīja vienošanos ar Būvniecības valsts kontroles biroju (BVKB) par BIS lietošanas uzsākšanu Rīgas pilsētas pašvaldībā, noslēdzot sešus gadus ilgu saskaņošanas un sistēmas pilnveidošanas posmu.

BIS ir elektroniska vide, kurā tiek nodrošināta informācijas aprite starp būvniecības procesa dalībniekiem, tiek uzturēti būvniecības procesam nepieciešamie reģistri un ar būvniecības procesu un reģistriem saistītie elektroniskie pakalpojumi. BVKB ir sistēmas pārzinis no 2017. gada 1. janvāra. BIS darbību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 438 “Būvniecības informācijas sistēmas noteikumi”.

Labs saturs
20
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU